Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Staropražské romance : vyprávění z dob českého jara / Vladimír Kovářík

Od: Kovářík, Vladimír, 1913-1982 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Klub mladých čtenářů (Albatros): Vydavatel: Praha : Albatros, 1969Vydání: 1. vyd. v Albatrosu, (v Klubu mladých čtenářů 1. vyd.).Popis: 317, [6] s. ; příč. 8°.Předmětová hesla: dějiny | Praha (Česko) -- dějinyŽánr/Forma: publikace pro dětiOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Kniha o Praze před osmdesáti až sto lety je věrným průvodcem po staropražských zvycích a poměrech. Zajímavě vykresluje obraz města, přerůstajícího pomalu ve velkoměsto, zaznamenává způsob tehdejšího života v soukromí i naveřejnosti, různé druhy zábav i projevy kulturního vzestupu Pražanů. Čtenář se dozví o pražských potopách a zhroucení Karlova mostu, o trzích a jarmarcích, o vzniku veselice fidlovačky v nuselském údolí, ale také o Nerudovi ajednotlivých pražských divadlech a mnoho dalších pozoruhodných fakt a cenných poznatků.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989028902
Celkem rezervací: 0

Předsádky, obálka a vazba: Olga Pavalová

Přehl. lit.

S fot. v textu

Kniha o Praze před osmdesáti až sto lety je věrným průvodcem po staropražských zvycích a poměrech. Zajímavě vykresluje obraz města, přerůstajícího pomalu ve velkoměsto, zaznamenává způsob tehdejšího života v soukromí i naveřejnosti, různé druhy zábav i projevy kulturního vzestupu Pražanů. Čtenář se dozví o pražských potopách a zhroucení Karlova mostu, o trzích a jarmarcích, o vzniku veselice fidlovačky v nuselském údolí, ale také o Nerudovi ajednotlivých pražských divadlech a mnoho dalších pozoruhodných fakt a cenných poznatků.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.