Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Praha středověká : čtvero knih o Praze : architektura, sochařství, malířství, umělecké řemeslo / Emanuel Poche, Josef Janáček, Jaromír Homolka, Jiří Kropáček, Dobroslav Líbal, Karel Stejskal

Od: Poche, Emanuel, 1903-1987 [Autor].
Přispěvatel(é): Janáček, Josef, 1925-1994 [Autor, sestavovatel (kompilátor)] | Homolka, Jaromír, 1926-2017 [Autor] | Kropáček, Jiří, 1930-2009 [Autor] | Líbal, Dobroslav, 1911-2002 [Autor] | Stejskal, Karel, 1931-2014 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Pragensia (Panorama): Vydavatel: Praha : Panorama, 1983Vydání: 1. vydání.Popis: 780 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace (některé barevné), plány ; 24 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekDalší název: Čtvero knih o Praze.Předmětová hesla: umělecké památky -- Česko | středověké umění -- Česko | artistic monuments -- Czechia | medieval art -- Czechia | Praha (Česko) | Prague (Czechia)Žánr/Forma: monografie | monographsSouhrn: Obsahově první svazek edice věnované pražským uměleckým dějinám pojednává o nejstarším období od pravěku do vlády jagellonské dynastie v první čtvrtině 16. stol.Souhrn: Přední čeští medievalisté ve dvou oddílech knihy, vymezených základními slohovými obdobími (románské a gotické) odhalují a vysvětlují vývoj i úroveň výsledků výtvarného uvědomování na pražském území v průběhu prvních šesti století jeho dějin, v období raného a vrcholného středověku. Po historickém úvodu, přibližujícím dějinné a společenské pozadí uměleckého vývoje, se autoři jednotlivých kapitol sborníku zabývají nejprve románským a následně gotickým uměním - na pražském území vznikající architekturou, sochařstvím, malířstvím a uměleckým řemeslem. Jednotlivé příklady jsou v řadě případů ilustrovány vyobrazením (černobílá či barevná fotografie, půdorys, reprodukce historického dokumentu apod.) - V závěru práce nechybí obsáhlý výběr z literatury a jmenný a věcný rejstřík.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989033494
Celkem rezervací: 0

25000 výtisků

Obsahuje bibliografii a rejstříky

Obsahově první svazek edice věnované pražským uměleckým dějinám pojednává o nejstarším období od pravěku do vlády jagellonské dynastie v první čtvrtině 16. stol.

Přední čeští medievalisté ve dvou oddílech knihy, vymezených základními slohovými obdobími (románské a gotické) odhalují a vysvětlují vývoj i úroveň výsledků výtvarného uvědomování na pražském území v průběhu prvních šesti století jeho dějin, v období raného a vrcholného středověku. Po historickém úvodu, přibližujícím dějinné a společenské pozadí uměleckého vývoje, se autoři jednotlivých kapitol sborníku zabývají nejprve románským a následně gotickým uměním - na pražském území vznikající architekturou, sochařstvím, malířstvím a uměleckým řemeslem. Jednotlivé příklady jsou v řadě případů ilustrovány vyobrazením (černobílá či barevná fotografie, půdorys, reprodukce historického dokumentu apod.) - V závěru práce nechybí obsáhlý výběr z literatury a jmenný a věcný rejstřík.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.