Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

O modlitbě : s mnichy z hory Athos / Alain Durel (ed.) ; z francouzského originálu Prier avec les moines du Mont-Athos ... přeložila Markéta Štěpánková

Přispěvatel(é): Durel, Alain, 1961- [editor] | Štěpánková, Markéta [překladatel].
Typ materiálu: TextTextEdice: Spiritualita do kapsy: Vydavatel: V Praze : Karmelitánské nakladatelství, 2019Popis: 109 stran ; 17 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788075660978.Další název: Apofthegmata o modlitbě Název na doplňkové titulní stránce | O modlitbě s mnichy z hory Athos [Spine title].Unifikované názvy: Prier avec les moines du Mont-Athos. Česky Předmětová hesla: 20.-21. století | duchovní cesta -- křesťanské pojetí | duchovní zkušenosti -- křesťanské pojetí | Bůh a člověk -- křesťanské pojetí | kontemplativní modlitba -- křesťanské pojetí | hesychasmus -- 20.-21. století | mnišský život -- Řecko -- 20.-21. století | pravoslavní mniši -- 20.-21. století | Athos (Řecko)Žánr/Forma: apoftegmata | medailonySouhrn: Sbírka výroků o modlitbě a křesťanském duchovním životě od osmi pravoslavných mnichů, kteří žili ve 20.-21. století na řecké hoře Athos.Souhrn: Hora Athos je přes tisíc let centrem mnišského života a duchovními plícemi řeckého, ruského, balkánského i arabského pravoslavného křesťanství. Je to místo, kde se po staletí pěstuje modlitba srdce, kterou proslavila především Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci a Filokalie. V této drobné knížce dostává slovo osm duchovních mistrů 20. a 21. století z Řecka, Rumunska a Libanonu: Josef Hesychasta, Efrém Katunakijsky, Paisij z hory Athos, Porfyr, Izák Libanonsky, Petroniu Rumunsky, Basil a Tichon ze Stavronikity. Jejich výroky o modlitbě a duchovním životě oslovují dnešní čtenáře přímostí, překvapivou úsečností a praktickou moudrostí.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035696
Celkem rezervací: 0

Sbírka výroků o modlitbě a křesťanském duchovním životě od osmi pravoslavných mnichů, kteří žili ve 20.-21. století na řecké hoře Athos.

Hora Athos je přes tisíc let centrem mnišského života a duchovními plícemi řeckého, ruského, balkánského i arabského pravoslavného křesťanství. Je to místo, kde se po staletí pěstuje modlitba srdce, kterou proslavila především Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci a Filokalie. V této drobné knížce dostává slovo osm duchovních mistrů 20. a 21. století z Řecka, Rumunska a Libanonu: Josef Hesychasta, Efrém Katunakijsky, Paisij z hory Athos, Porfyr, Izák Libanonsky, Petroniu Rumunsky, Basil a Tichon ze Stavronikity. Jejich výroky o modlitbě a duchovním životě oslovují dnešní čtenáře přímostí, překvapivou úsečností a praktickou moudrostí.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.