Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

V erbu lvice : kronika o paní Zdislavě / Alena Vrbová ; doslov Milan Blahynka ; il. Jaroslav Sůra

Od: Vrbová, Alena, 1919-2004 [Autor].
Přispěvatel(é): Blahynka, Milan, 1933- [autor úvodu atd.] | Sůra, Jaroslav, 1929-2011 [ilustrátor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Československý spisovatel, 1982Vydání: 2. vyd.Popis: 363 s. : obr. ; 18 cm.Předmětová hesla: Zdislava z Lemberka, svatá, asi 1220-1252 | humanitní vědy | dějiny středověku | křesťanští světci | životopisyŽánr/Forma: historické románySouhrn: Historický román z počátku 13. století, jehož hrdinkou je Zdislava z Lemberka, bylinářka, ranhojička a vlastně první česká lékařka.Souhrn: Třinácté století, v němž probíhá mocenský spor Přemysla Otakara II. s vlastním otcem, je historickým rámcem životopisného románu. V jeho středu stojí šlechtična, ochotná pomáhat trpícím a chudým. Přestože zemřela ještě velmi mladá, její skutky a pověst o ní se dostaly do Dalimilovy kroniky a odtud do lidových legend. Koncem 20. století byla prohlášena za blahoslavenou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989016695
Celkem rezervací: 0

Historický román z počátku 13. století, jehož hrdinkou je Zdislava z Lemberka, bylinářka, ranhojička a vlastně první česká lékařka.

Třinácté století, v němž probíhá mocenský spor Přemysla Otakara II. s vlastním otcem, je historickým rámcem životopisného románu. V jeho středu stojí šlechtična, ochotná pomáhat trpícím a chudým. Přestože zemřela ještě velmi mladá, její skutky a pověst o ní se dostaly do Dalimilovy kroniky a odtud do lidových legend. Koncem 20. století byla prohlášena za blahoslavenou.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.