Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Soukromý rozhovor / Hana Bořkovcová

Od: Bořkovcová, Hana, 1927-2009 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Osudy.Vydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2004Popis: 206 s. ; 19 cm.ISBN: 8071927961.Žánr/Forma: české romány | Czech fictionSouhrn: Příběh, ve kterém vypravěčka promlouvá se svým někdejším dětským "já" a ve vzpomínkách rekapituluje a obhajuje svůj život.Souhrn: Táta, máma a dvě děti, rodina, jako mnoho jiných. Jenže v roce, ve kterém mladší ze sourozenců David slaví své třetí narozeniny, se v Německu dostává k moci Hitler a malému Davidovi zbývá deset let života. Jeho starší sestra přežila pobyt v koncentračním táboře a ve stáří vzpomíná na minulost a na dlouhou řadu těch, s kterými ji sdílela, ale které už žádná budoucnost nečekala. Román je psán ve formě rozmluvy mezi starou ženou a dítětem, jakým kdysi bývala a před kterým se snaží obhájit svůj život i víru.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989000915
Celkem rezervací: 0

Příběh, ve kterém vypravěčka promlouvá se svým někdejším dětským "já" a ve vzpomínkách rekapituluje a obhajuje svůj život.

Táta, máma a dvě děti, rodina, jako mnoho jiných. Jenže v roce, ve kterém mladší ze sourozenců David slaví své třetí narozeniny, se v Německu dostává k moci Hitler a malému Davidovi zbývá deset let života. Jeho starší sestra přežila pobyt v koncentračním táboře a ve stáří vzpomíná na minulost a na dlouhou řadu těch, s kterými ji sdílela, ale které už žádná budoucnost nečekala. Román je psán ve formě rozmluvy mezi starou ženou a dítětem, jakým kdysi bývala a před kterým se snaží obhájit svůj život i víru.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.