Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Slyšte slovo a zpívejte píseň : život svatých Cyrila a Metoděje a příběh Velehradu / Petr Piťha ; [ilustrace ... Klára Folvarská-Roseová]

Od: Piťha, Petr, 1938- [Autor].
Přispěvatel(é): Folvarská-Roseová, Klára, 1967- [ilustrátor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: České Budějovice : Poustevník, 2012Popis: 205 s. : barev. il. ; 21 cm.ISBN: 9788086610597.Předmětová hesla: Metoděj, svatý, asi 815-885 | Cyril, svatý, 827-869 | 9. století | křesťanští světci -- 9. století | cyrilometodějská mise -- 9. století | křesťanství -- Česko -- 9.-21. století | kult svatých -- Česko -- 9.-21. století | Velehrad (Česko) -- dějiny -- 9.-21. stoletíŽánr/Forma: biografické příběhy | publikace pro mládežSouhrn: Poutavé vyprávění o životě svatých Cyrila a Metoděje napsal autor pro moravské a české děti a mládež. Tak jako příchodu soluňských bratří předcházela touha poučit se a poznat křesťanské učení, tak i vzniku této knihy předcházelo přání vycházející ze společenství Matice velehradské mít k dispozici dílo, které by-podobně jako tehdy-pomohlo srozumitelným způsobem oslovit zejména děti a mládež. Tato kniha potvrzuje, co připomínal papež Jan Pavel II, že opravdová víra vždy vytváří a zanechává za sebou i ryzí kulturu. Před každým čtením této knihy by bylo vhodné pomodlit se z modlitby sv. Cyrila slova, která i po staletích znějí naléhavě: "Slyšte Slovo, Slovo, jež živí lidské duše, Slovo, jež sílí srdce i rozum, Slovo, jež vede k poznání Boha."
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989013380
Celkem rezervací: 0

Vydal Poustevník ve spolupráci s Maticí velehradskou v nakl. Studio Gabreta

Terminologický slovník

Poutavé vyprávění o životě svatých Cyrila a Metoděje napsal autor pro moravské a české děti a mládež. Tak jako příchodu soluňských bratří předcházela touha poučit se a poznat křesťanské učení, tak i vzniku této knihy předcházelo přání vycházející ze společenství Matice velehradské mít k dispozici dílo, které by-podobně jako tehdy-pomohlo srozumitelným způsobem oslovit zejména děti a mládež. Tato kniha potvrzuje, co připomínal papež Jan Pavel II, že opravdová víra vždy vytváří a zanechává za sebou i ryzí kulturu. Před každým čtením této knihy by bylo vhodné pomodlit se z modlitby sv. Cyrila slova, která i po staletích znějí naléhavě: "Slyšte Slovo, Slovo, jež živí lidské duše, Slovo, jež sílí srdce i rozum, Slovo, jež vede k poznání Boha."

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.