Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Silas : starověký písař / Francine Riversová ; [překlad Alena Pospíšilová]

Od: Rivers, Francine, 1947- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Muži víry ; 5.Vydavatel: Praha : Návrat domů, c2015Vydání: 1. vyd.Popis: 215 s. ; 19 cm.ISBN: 9788072553297.Další název: Silas - starověký písař [Název v tiráži:].Předmětová hesla: Silas (biblická postava) | Bible. Nový zákon | 1. století | apoštolové -- 1. století | biblické postavy -- 1. století | biblické události -- 1. stoletíŽánr/Forma: americké romány | biografické románySouhrn: Historie má přítomnosti i budoucnosti vždy co říci a americká autorka prostřednictvím svých dějinných návratů zprostředkovává osudy nevšedních osobností, často žijících a sloužící ve stínu druhých. Ve svém závěrečném románu z pětidílné řady o biblických mužích představuje období vzniku knihy Skutky apoštolů, na které pracoval i písař Silas, který doprovázel svaté muže Petra a Pavla. Rané doby křesťanství, kdy se pro vznikající novou víru umíralo a vytvářely se její základy, bylo vzrušující období. Silas stál po boku těchto úžasných lidí a právě jeho prostřednictvím ožívá tento starověký a stále živý příběh křesťanských počátků.Souhrn: Závěrečný díl pětidílného cyklu příběhů o mužích víry, ve kterém autorka vykresluje portrét další zajímavé skutečné historické postavy. Písař Silas je svědkem i aktérem vzniku křesťanství.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989015612
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Historie má přítomnosti i budoucnosti vždy co říci a americká autorka prostřednictvím svých dějinných návratů zprostředkovává osudy nevšedních osobností, často žijících a sloužící ve stínu druhých. Ve svém závěrečném románu z pětidílné řady o biblických mužích představuje období vzniku knihy Skutky apoštolů, na které pracoval i písař Silas, který doprovázel svaté muže Petra a Pavla. Rané doby křesťanství, kdy se pro vznikající novou víru umíralo a vytvářely se její základy, bylo vzrušující období. Silas stál po boku těchto úžasných lidí a právě jeho prostřednictvím ožívá tento starověký a stále živý příběh křesťanských počátků.

Závěrečný díl pětidílného cyklu příběhů o mužích víry, ve kterém autorka vykresluje portrét další zajímavé skutečné historické postavy. Písař Silas je svědkem i aktérem vzniku křesťanství.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.