Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Marie : žena statečná / Francine Riversová ; [překlad Marie Jíchová]

Od: Rivers, Francine, 1947- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Biblické ženy ; 5.Vydavatel: Praha : Návrat domů, c2014Vydání: 1. vyd.Popis: 166 s. ; 19 cm.ISBN: 9788072553211.Další název: Marie - žena statečná [Název v tiráži:] | Marie - žena, která se nezalekla [Název na zadní s. obálky:].Předmětová hesla: Marie, Panna | 1. století | ženy v Bibli | biblické postavy -- 1. století | biblické události -- 1. stoletíŽánr/Forma: americké romány | biografické romány | náboženské románySouhrn: Série příběhů biblických žen vrcholí nejdůležitější ženou Nového Zákona - Ježíšovou matkou Marií.Souhrn: V Mariině příběhu se americká křesťanská autorka soustředí na osobní statečnost ženy, která byla postavena nejen před překážku společenských předsudků, ale musela i přijmout myšlenku vykupitelského poslání svého syna - i fakt jeho mučednické smrti. Od chvíle, kdy se nedospělá dívka plná strachu dozvídá o své chystané svatbě s tesařem Josefem, líčí Riversová Mariino zrání až k pochopení a přijetí jejího poslání a vytváří tak příběh ženy, která se celou svou bytostí rozhodla sloužit vyššímu účelu. Kniha je pátým a posledním dílem románové série o ženách Bible.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989015551
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Série příběhů biblických žen vrcholí nejdůležitější ženou Nového Zákona - Ježíšovou matkou Marií.

V Mariině příběhu se americká křesťanská autorka soustředí na osobní statečnost ženy, která byla postavena nejen před překážku společenských předsudků, ale musela i přijmout myšlenku vykupitelského poslání svého syna - i fakt jeho mučednické smrti. Od chvíle, kdy se nedospělá dívka plná strachu dozvídá o své chystané svatbě s tesařem Josefem, líčí Riversová Mariino zrání až k pochopení a přijetí jejího poslání a vytváří tak příběh ženy, která se celou svou bytostí rozhodla sloužit vyššímu účelu. Kniha je pátým a posledním dílem románové série o ženách Bible.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.