Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Psychologie osobnosti / Pavel Říčan

Od: Říčan, Pavel, 1933- [Autor].
Přispěvatel(é): Rathouský, Jiří, 1924-2003 [autor obálky].
Typ materiálu: TextTextEdice: Pyramida.Vydavatel: Praha : Orbis, 1973Vydání: 1. vyd.Popis: 325 s. : il. ; 8°.Předmětová hesla: psychologie osobnosti | vývojová psychologie | Psychologie vývojová. Psychologie individuálníŽánr/Forma: monografie | učebniceSouhrn: V psychologii osobnosti spatřuje autor "pokus moderního člověka využít vědecké metody myšlení a výzkumu k tomu, aby lépe porozuměl mikrokosmu, tj. sobě samému jako individuu". V prvních kapitolách promyšleně koncipovanéprácepřevládá biologický aspekt osobnosti, v dalších pak hledisko sociální. Ústřednímu problému psychologie osobnosti - otázce "já" - je věnována poslední kapitola, v níž se autor snaží odpovědět, co je to "já", jaká je jehofunkce,jak je možno je poznat apod.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989018873
Celkem rezervací: 0

Obsahuje vysvětlivky pod čarou

Náklad 11000 výt.

Obálku navrhl Jiří Rathouský

Obsahuje bibliografické odkazy na s. 323-324 a slovníček odb. termínů

V psychologii osobnosti spatřuje autor "pokus moderního člověka využít vědecké metody myšlení a výzkumu k tomu, aby lépe porozuměl mikrokosmu, tj. sobě samému jako individuu". V prvních kapitolách promyšleně koncipovanéprácepřevládá biologický aspekt osobnosti, v dalších pak hledisko sociální. Ústřednímu problému psychologie osobnosti - otázce "já" - je věnována poslední kapitola, v níž se autor snaží odpovědět, co je to "já", jaká je jehofunkce,jak je možno je poznat apod.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.