Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Příručka pro varhaníky

Typ materiálu: TextTextVydavatel: Rosice : Gloria, 1999Vydání: Druhé, nezměněné vydání.Popis: 195 stran : faksimile ; 23 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 808620023X.Obsahuje díla: Sehnal, Jiří, 1931- Stručný přehled dějin katolické chrámové hudby | Cikrle, Karel, 1935- Liturgika | Cikrle, Karel, 1935- Liturgická hudba.Předmětová hesla: varhany | liturgika | liturgická hudba | církevní hudba | dějiny hudbyŽánr/Forma: příručky
Obsahuje:
Liturgika ; Liturgická hudba / Karel Cikrle -- Stručný přehled dějin katolické chrámové hudby / Jiří Sehnal
Souhrn: Karel Cikrle a Jiří Sehnal, autoři příručky pro varhaníky, podávají pohled na vývoj liturgiky, seznamují s liturgickým kalendářem a liturgickými útvary (křest, biřmování, pomazání nemocných, manželství ad.), osvětlují význam hudby v liturgii (zpěv a hudba při bohoslužbách) a podávají stručný přehled dějin chrámové katolické hudby. Knihu doplňují notové příklady, základní prameny a literatura, seznam knih k používání a přílohy. Závěr tvoří časová tabulka k podanému přehledu dějin chrámové katolické hudby.Souhrn: Tři učební texty pro varhaníky jsou určeny především studentům hudebních škol, účastníkům kurzů chrámových hudebníků i kurzů katechetických v Brně.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989015049
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografie

Liturgika ; Liturgická hudba / Karel Cikrle -- Stručný přehled dějin katolické chrámové hudby / Jiří Sehnal

Karel Cikrle a Jiří Sehnal, autoři příručky pro varhaníky, podávají pohled na vývoj liturgiky, seznamují s liturgickým kalendářem a liturgickými útvary (křest, biřmování, pomazání nemocných, manželství ad.), osvětlují význam hudby v liturgii (zpěv a hudba při bohoslužbách) a podávají stručný přehled dějin chrámové katolické hudby. Knihu doplňují notové příklady, základní prameny a literatura, seznam knih k používání a přílohy. Závěr tvoří časová tabulka k podanému přehledu dějin chrámové katolické hudby.

Tři učební texty pro varhaníky jsou určeny především studentům hudebních škol, účastníkům kurzů chrámových hudebníků i kurzů katechetických v Brně.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.