Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Slovník biblických obrazů a symbolů / Manfred Lurker ; [z německého originálu ... přeložili Růžena Dostálová ... et al.]

Od: Lurker, Manfred, 1928-1990 [Autor].
Přispěvatel(é): Dostálová, Růžena, 1924-2014 [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1999Vydání: Vyd. 1.Popis: 365 s. ; 21 cm.ISBN: 8070212543.Předmětová hesla: Bible | biblické texty | biblická symbolika | Biblical texts | Biblical symbolismŽánr/Forma: výkladové slovníky | explanatory dictionariesSouhrn: Výklad smyslu motivů a obrazů biblické symboliky a jejích souvislostí.Souhrn: Z řeči Bible bohaté obrazy a podobenstvími se odvozuje vznik křesťanské symboliky. Symbol a jemu příbuzné termíny (ve slovníku řazené abecedně) obraz, metafora, podobenství, analogie i alegorie jsou pojmy, které slovník objasňuje a odkazuje na výklady těchto biblických příměrů ve spisech církevních Otců, v liturgii i v křesťanském umění. Slovník je určen čtenářům Bible i těm, kteří se výkladem symbolického obsahu Bible a náboženskodějinným významem Bible zabývají.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989015032
Celkem rezervací: 0

Zkratky

Bibliografie na s.335-349

Obsahuje rejstřík

Výklad smyslu motivů a obrazů biblické symboliky a jejích souvislostí.

Z řeči Bible bohaté obrazy a podobenstvími se odvozuje vznik křesťanské symboliky. Symbol a jemu příbuzné termíny (ve slovníku řazené abecedně) obraz, metafora, podobenství, analogie i alegorie jsou pojmy, které slovník objasňuje a odkazuje na výklady těchto biblických příměrů ve spisech církevních Otců, v liturgii i v křesťanském umění. Slovník je určen čtenářům Bible i těm, kteří se výkladem symbolického obsahu Bible a náboženskodějinným významem Bible zabývají.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.