Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Slovník křesťanské kultury / Nicole Lemaîtrová, Marie Thérèse Quinsonová, Véronique Sotová ; [z francouzského originálu ... přeložili a upravili Jan Binder ... et al.]

Od: Lemaître, Nicole, 1948- [Autor].
Přispěvatel(é): Quinson, Marie-Thérèse [Autor] | Sot, Véronique, 1944- [Autor] | Binder, Jan, 1927-2012 [překladatel, jiná role].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Garamond, 2002Vydání: Vyd. 1.Popis: 446 s., [16] s. barev. obr. příl. : il., mapy ; 21 cm.ISBN: 8086379418.Předmětová hesla: křesťanství | ChristianityŽánr/Forma: výkladové slovníky | explanatory dictionariesSouhrn: Autorky zdůrazňují, že chtějí zpřístupnit křesťanské pojmy co nejširší veřejnosti, zejména pak studentům středních i vysokých škol. V textu převažují hesla, která se váží na katolicismus a katolickou liturgii, ale jsou zde zachyceny i základní pojmy vztahující se k protestantismu a pravoslaví. Vlastnímu slovníku předchází tabulka významných dat a dále mapky, které zachycují vývoj křesťanství ve světě od počátku až do současnosti. Jádro knihy tvoří hesla jednotlivých křesťanských pojmů, které zahrnují i osobnosti a místa, jednotlivé křesťanské instituce, dogmata a úkony (zejména náboženské obřady), modlitby, ale i půdorysy kostelů, ohlas křesťanství v umění a kultuře. V české adaptaci jsou doplněna hesla vztahující se k našemu křesťanském prostředí (čeští světci), stejně tak i k vazbě křesťanství na českou kulturu a umění. - Doplněno rejstříky, dále výběrem českých výtvarných umělců a hudebních skladatelů, přehledem křesťanských církví a náboženských společností v ČR, přehledem řeholních řádů a kongregací, dále přehledem české křesťansky orientované literatury a výběrovou bibliografií. - Text doprovázejí ilustrace a fotografie. Pouchovv L6bSouhrn: Slovník základních pojmů z křesťanské kultury je určen všem, kdo se s křesťanskou terminologií ještě neseznámili.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989014097
Celkem rezervací: 0

Chronologický přehled

Obsahuje bibliografii a rejstřík

Autorky zdůrazňují, že chtějí zpřístupnit křesťanské pojmy co nejširší veřejnosti, zejména pak studentům středních i vysokých škol. V textu převažují hesla, která se váží na katolicismus a katolickou liturgii, ale jsou zde zachyceny i základní pojmy vztahující se k protestantismu a pravoslaví. Vlastnímu slovníku předchází tabulka významných dat a dále mapky, které zachycují vývoj křesťanství ve světě od počátku až do současnosti. Jádro knihy tvoří hesla jednotlivých křesťanských pojmů, které zahrnují i osobnosti a místa, jednotlivé křesťanské instituce, dogmata a úkony (zejména náboženské obřady), modlitby, ale i půdorysy kostelů, ohlas křesťanství v umění a kultuře. V české adaptaci jsou doplněna hesla vztahující se k našemu křesťanském prostředí (čeští světci), stejně tak i k vazbě křesťanství na českou kulturu a umění. - Doplněno rejstříky, dále výběrem českých výtvarných umělců a hudebních skladatelů, přehledem křesťanských církví a náboženských společností v ČR, přehledem řeholních řádů a kongregací, dále přehledem české křesťansky orientované literatury a výběrovou bibliografií. - Text doprovázejí ilustrace a fotografie. Pouchovv L6b

Slovník základních pojmů z křesťanské kultury je určen všem, kdo se s křesťanskou terminologií ještě neseznámili.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.