Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Odkaz : po stopách bratra Heřmana : historický román / Maria Calasanz Ziescheová ; [z německého originálu ... přeložila Jindra Hubková]

Od: Ziesche, Maria Calasanz, 1923-2001 [Autor].
Přispěvatel(é): Hubková, Jindra, 1959- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2001Popis: 206 s. ; 21 cm.ISBN: 807192587X.Žánr/Forma: německé romány | German fictionSouhrn: Jiří z Waldstettenu a jeho přítel Wolfram jsou posláni na studia do Heidelberku. Do studií se jim moc nechce. Jiřího dvojče Jan má o studium velký zájem, je však tělesně postižený a jeho šlechtický otec se za něho stydí. Jiří chce svému bratrovi pomoci a tak když se dozvídá o životní cestě učeného mnicha Heřmana z Reichenau, který byl těžce postižen, vezme svého bratra proti vůli otce do kláštera v Reichenau a putují spolu ke hrobu tohoto světce. Tato cesta vyřeší všechny jejich problémy. Jan se stává benediktinský mnichem, Jiří nastoupí do řádu německých rytířů, Wolfram se stane správcem opatství a může se oženit, přísný otec vlivem opata pochopí svůj omyl a k životní cestě svých dětí dá svůj souhlas.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989014004
Celkem rezervací: 0

Jiří z Waldstettenu a jeho přítel Wolfram jsou posláni na studia do Heidelberku. Do studií se jim moc nechce. Jiřího dvojče Jan má o studium velký zájem, je však tělesně postižený a jeho šlechtický otec se za něho stydí. Jiří chce svému bratrovi pomoci a tak když se dozvídá o životní cestě učeného mnicha Heřmana z Reichenau, který byl těžce postižen, vezme svého bratra proti vůli otce do kláštera v Reichenau a putují spolu ke hrobu tohoto světce. Tato cesta vyřeší všechny jejich problémy. Jan se stává benediktinský mnichem, Jiří nastoupí do řádu německých rytířů, Wolfram se stane správcem opatství a může se oženit, přísný otec vlivem opata pochopí svůj omyl a k životní cestě svých dětí dá svůj souhlas.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.