Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Humanae vitae : [okružní list svatého Otce : o správném řádu sdělování lidského života : Řím 25. července 1968]

Od: Katolická církev. Papež (1963-1978 : Pavel VI.) [Autor].
Přispěvatel(é): Pavel VI., papež, 1897-1978 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Documenta ; 2.Vydavatel: Praha : Vyšehrad, 1969Vydání: 1. vyd.Popis: 38 s. ; 8°.Další název: Pavla VI humanae vitae.Unifikované názvy: Humanae vitae. Česky Předmětová hesla: Katolická církev | křesťanské manželství | křesťanská morálka | plánované rodičovství | regulace porodnostiŽánr/Forma: encyklikySouhrn: Církev ví, že když hájí manželskou morálku v celé její šíři, přispívá k vytvoření civilizace opravdu lidské. Zavazuje člověka, aby se nezříkal vlastní odpovědnosti a nehledal východisku v technických prostředcích. Právě tím hájí důstojnost manželů. Věrna učení a příkladu Spasitelovu je upřímnou a nezištnou přítelkyní lidí, kterým chce pomáhat již na jejich pozemské pouti, aby se stali "jako dítky účastnými života živého Boha, Otce všech lidí". 26. Velkodušné úsilí o věrnost k Božímu zákonu přináší dobré plody. Jedním z nejcennějších je, že manželé nezřídka pociťují touhu sdílet druhým své zkušenosti. Do širokého rámce povolání laiků zapadá nový a významný způsob vzájemného apoštolátu lidí s podobným životním údělem: manželé sami si jsou apoštoly a vůdci jiných manželů. Mezi tolika způsoby apoštolátu se zdá tento jedním z nejvhodnějších.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009994
Celkem rezervací: 0

Pozn.

Protitit. list

Obálka: Jiří Šindler

Přeloženo z latiny

Připravila studijní skupina biskupského ordinariátu v Brně

Církev ví, že když hájí manželskou morálku v celé její šíři, přispívá k vytvoření civilizace opravdu lidské. Zavazuje člověka, aby se nezříkal vlastní odpovědnosti a nehledal východisku v technických prostředcích. Právě tím hájí důstojnost manželů. Věrna učení a příkladu Spasitelovu je upřímnou a nezištnou přítelkyní lidí, kterým chce pomáhat již na jejich pozemské pouti, aby se stali "jako dítky účastnými života živého Boha, Otce všech lidí".

26. Velkodušné úsilí o věrnost k Božímu zákonu přináší dobré plody. Jedním z nejcennějších je, že manželé nezřídka pociťují touhu sdílet druhým své zkušenosti. Do širokého rámce povolání laiků zapadá nový a významný způsob vzájemného apoštolátu lidí s podobným životním údělem: manželé sami si jsou apoštoly a vůdci jiných manželů. Mezi tolika způsoby apoštolátu se zdá tento jedním z nejvhodnějších.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.