Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Myšlenky sv. Maxmiliána M. Kolbeho o Panně Marii / Jerzy Domański ; [přeloženo z polštiny]

Od: Domański, Jerzy, 1919- [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Olomouc : Matice cyrilometodějská, 1997Vydání: V MCM vyd. 1.Popis: 160 s. ; 19 cm.ISBN: 8023820982.Předmětová hesla: Kolbe, Maxmilián Maria svatý, 1894-1941 | mariologie | učení katolické církveŽánr/Forma: studie | pojednáníSouhrn: Sv. Maxmilián Maria Kolbe dokázal jako málokdo prohloubit nauku o Marii a vyvodit z ní důsledky, které mají obrovský význam pro život. V mariologii otce Kolbeho vidíme odvážnou syntézu, která organicky spojuje pravdy o Marii, soustřeďuje je v Neposkvrněném početí a harmonicky je spojuje se základem křesťanské víry. V Neposkvrněné jasně vidí "plány Božské Prozřetelnosti s řízením lidí a světa". Přitom výmluvně poukazuje na to, že mariologie je ještě "málo známá půda, a přece tak nutná k praktickému životu, k obrácení a posvěcování duší".
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989019702
Celkem rezervací: 0

Sv. Maxmilián Maria Kolbe dokázal jako málokdo prohloubit nauku o Marii a vyvodit z ní důsledky, které mají obrovský význam pro život. V mariologii otce Kolbeho vidíme odvážnou syntézu, která organicky spojuje pravdy o Marii, soustřeďuje je v Neposkvrněném početí a harmonicky je spojuje se základem křesťanské víry. V Neposkvrněné jasně vidí "plány Božské Prozřetelnosti s řízením lidí a světa". Přitom výmluvně poukazuje na to, že mariologie je ještě "málo známá půda, a přece tak nutná k praktickému životu, k obrácení a posvěcování duší".

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.