Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

V erbu lvice : kronika o paní Zdislavě / Alena Vrbová

Od: Vrbová, Alena, 1919-2004 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Soudobá próza.Vydavatel: Praha : Vyšehrad, 1989Vydání: Vyd. 3., ve Vyšehradu 1.Popis: 221 s. ; 21 cm.Předmětová hesla: Zdislava z Lemberka, svatá, asi 1220-1252 | humanitní vědy | dějiny středověku | křesťanství | světci -- dějiny | komplementární terapie | Česko | životopisyŽánr/Forma: beletrieSouhrn: 13. stol., v němž probíhá spor Přemysla Otakara II. s vlastním otcem, je historickým rámcem životopisného románu. V jeho středu stojí šlechtična, ochotná pomáhat trpícím a chudým. Přestože zemřela ještě velmi mladá, její skutky a pověst o ní se dostaly do Dalimilovy kroniky a odtud do lidových legend a později byla prohlášena za blahoslavenou.Souhrn: Historický román ze 13. století o české šlechtičně, která své síly věnovala léčitelské práci.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989019726
Celkem rezervací: 0

13. stol., v němž probíhá spor Přemysla Otakara II. s vlastním otcem, je historickým rámcem životopisného románu. V jeho středu stojí šlechtična, ochotná pomáhat trpícím a chudým. Přestože zemřela ještě velmi mladá, její skutky a pověst o ní se dostaly do Dalimilovy kroniky a odtud do lidových legend a později byla prohlášena za blahoslavenou.

Historický román ze 13. století o české šlechtičně, která své síly věnovala léčitelské práci.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.