Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Miriam a jiné práce / Jakub Deml

Od: Deml, Jakub, 1878-1961.
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Blok, 1969Vydání: 1. vyd.Popis: 178 s.Předmětová hesla: povídkySouhrn: Kniha je souborem 4 samostatných prací: Hrad smrti, Moji přátelé, Pupava a Miriam.Souhrn: Moji přátelé - je sbírka básní v próze, kde velmi krásným lyrickým jazykem plným metaforse se básník obrací k jednotlivým polním a lučním květinám. Pupava - je obdobný námět, rozhovor básníka s květinou, která mu symbolizuje volný a svobodný život přírody. Miriam - je lyrické drama, nesené vzpomínkou a představou mrtvé sestry a stále stoupající lásky k Bohu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989001349
Celkem rezervací: 0

Kniha je souborem 4 samostatných prací: Hrad smrti, Moji přátelé, Pupava a Miriam.

Moji přátelé - je sbírka básní v próze, kde velmi krásným lyrickým jazykem plným metaforse se básník obrací k jednotlivým polním a lučním květinám. Pupava - je obdobný námět, rozhovor básníka s květinou, která mu symbolizuje volný a svobodný život přírody. Miriam - je lyrické drama, nesené vzpomínkou a představou mrtvé sestry a stále stoupající lásky k Bohu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.