Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Světlo ve tmách : Blahoslavená Zdislava / Jaroslav Durych

Od: Durych, Jaroslav, 1886-1962 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1991Vydání: 2. vyd., ve Vyšehradu 1. vyd.Popis: 214 s. ; 21 cm.ISBN: 8070210621.Předmětová hesla: Zdislava z Lemberka, svatá, asi 1220-1252 | životopisy | křesťanští svatíŽánr/Forma: monografie | životopisySouhrn: Autor se snaží dopátrat jejího rodového původu na pozadí historických událostí v našich zemích a v Byzanci, odkud údajně pocházela Zdislavina matka. Na základě dostupných materiálů a kronikářských zpráv kreslí její portrét a oslavuje její činnost v uzdravování nemocných i jako hluboce věřící šlechtičny. Dílo je soíše historická reportáž. Zabývá se v něm také osobností Anežky České a Anežky Durynské. 07.03.1991 Vá.Souhrn: Kniha o blahoslavené Zdislavě z Lemberka, léčitelce a ochránkyni chudých ze 13. stol., líčí její život a dobu v níž žila.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989020753
Celkem rezervací: 0

Autor se snaží dopátrat jejího rodového původu na pozadí historických událostí v našich zemích a v Byzanci, odkud údajně pocházela Zdislavina matka. Na základě dostupných materiálů a kronikářských zpráv kreslí její portrét a oslavuje její činnost v uzdravování nemocných i jako hluboce věřící šlechtičny. Dílo je soíše historická reportáž. Zabývá se v něm také osobností Anežky České a Anežky Durynské. 07.03.1991 Vá.

Kniha o blahoslavené Zdislavě z Lemberka, léčitelce a ochránkyni chudých ze 13. stol., líčí její život a dobu v níž žila.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.