Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Strážce ohně : dobrodružný příběh z doby Konstantina a Metoděje / Oldřich Selucký

Od: Selucký, Oldřich, 1955- [Autor, ilustrátor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2012Popis: 293 s. : il. ; 21 cm.ISBN: 9788071956211.Další název: Dobrodružný příběh z doby Konstantina a Metoděje.Předmětová hesla: Konstantin, svatý, 827-869 | Metoděj, svatý, asi 815-885 | Cyril, Saint, Apostle of the Slavs, ca. 827-869 | Methodius, Saint, Apostle of the Slavs, ca. 815-885 | 9. století | cyrilometodějská mise -- Velkomoravská říše -- 9. stol | christianizace -- Velkomoravská říše -- 9. stol | Cyril and Methodius mission -- Great Moravia -- 9th century | Christianization -- Great Moravia -- 9th centuryŽánr/Forma: české příběhy | historické příběhy | Czech stories | historical storiesSouhrn: Dobrodružný příběh chlapce Vojmíra se odehrává na pozadí válečných střetů Velkomoravské a Východofranské říše. Na pozvání knížete Rastislava přicházejí soluňští bratři Konstantin a Metoděj na Velkou Moravu, aby tu založili školu. A právě do této školy se dostává za dramatických okolností chlapec Vojmír. Prožívá zde své lidské i duchovní zrání, poznává nové přátele, ale rovněž své schopnosti i slabosti. Objevuje přitom vyspělou byzantskou kulturu a světlo křesťanské víry. Nejlepším učitelem a rádcem je pro něj hlavně ve chvílích beznaděje a opuštěnosti otec Konstantin. Jak se Vojmír rozhodne v téměř bezvýchodných situacích? A jaké životní poslání mu Bůh připravil? Nakladatelská anotace.Souhrn: Dobrodružný příběh malého chlapce z doby počátků křesťanství na našem území je dílem křesťanského spisovatele, filozofa a teologa.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989021590
Celkem rezervací: 0

Dobrodružný příběh chlapce Vojmíra se odehrává na pozadí válečných střetů Velkomoravské a Východofranské říše. Na pozvání knížete Rastislava přicházejí soluňští bratři Konstantin a Metoděj na Velkou Moravu, aby tu založili školu. A právě do této školy se dostává za dramatických okolností chlapec Vojmír. Prožívá zde své lidské i duchovní zrání, poznává nové přátele, ale rovněž své schopnosti i slabosti. Objevuje přitom vyspělou byzantskou kulturu a světlo křesťanské víry. Nejlepším učitelem a rádcem je pro něj hlavně ve chvílích beznaděje a opuštěnosti otec Konstantin. Jak se Vojmír rozhodne v téměř bezvýchodných situacích? A jaké životní poslání mu Bůh připravil? Nakladatelská anotace.

Dobrodružný příběh malého chlapce z doby počátků křesťanství na našem území je dílem křesťanského spisovatele, filozofa a teologa.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.