Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Rút : žena z Moábu / Francine Riversová ; [překlad Alena Pospíšilová]

Od: Rivers, Francine, 1947- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Biblické ženy ; 3.Vydavatel: Praha : Návrat domů, c2013Vydání: 1. vyd.Popis: 143 s. ; 19 cm.ISBN: 9788072553006.Další název: Rút - žena z Moábu [Název v tiráži:] | Rút - žena, která byla věrná [Název na zadní s. obálky:] | Žena z Moábu.Předmětová hesla: Rút, biblická postava | Bible. Rút | ženy v Bibli | biblické postavy | biblické událostiŽánr/Forma: americké romány | biografické romány | náboženské románySouhrn: Rút pocházela ze země Moáb, kde byla provdána za židovského přistěhovalce. Po manželově smrti se Rút rozhodla spolu s jeho matkou odejít do jeho domovského Judska. Zde se zamilovala do Boáze, vzdáleného příbuzného svého manžela. Svou lásku si ale oba museli nejdříve vybojovat, protože podle tradičního levirátního zákona se Rút měla provdat za nejbližšího manželova příbuzného. V biblickém kontextu je Rút příkladem cizinky, která se rozhodla přijmout izraelskou víru. Americká autorka zdůrazňuje její osobní odvahu a nezávislost, s níž se odvážila vydat na nebezpečnou cestu i prosadit vlastní představu o svém životě.Souhrn: Třetí román z cyklu příběhů biblických žen vypráví o Rút, prababičce krále Davida.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989021231
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Rút pocházela ze země Moáb, kde byla provdána za židovského přistěhovalce. Po manželově smrti se Rút rozhodla spolu s jeho matkou odejít do jeho domovského Judska. Zde se zamilovala do Boáze, vzdáleného příbuzného svého manžela. Svou lásku si ale oba museli nejdříve vybojovat, protože podle tradičního levirátního zákona se Rút měla provdat za nejbližšího manželova příbuzného. V biblickém kontextu je Rút příkladem cizinky, která se rozhodla přijmout izraelskou víru. Americká autorka zdůrazňuje její osobní odvahu a nezávislost, s níž se odvážila vydat na nebezpečnou cestu i prosadit vlastní představu o svém životě.

Třetí román z cyklu příběhů biblických žen vypráví o Rút, prababičce krále Davida.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.