Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Támar : žena za závojem / Francine Riversová ; [překlad Markéta Bečevová ... et al.]

Od: Rivers, Francine, 1947- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Biblické ženy ; 1.Vydavatel: Praha : Návrat domů, c2013Vydání: 1. vyd.Popis: 126 s. ; 19 cm.ISBN: 9788072552863.Další název: Támar - žena za závojem [Název v tiráži:] | Támar - žena, která neztrácela naději [Název na zadní s. obálky:] | Žena za závojem.Předmětová hesla: Támar, biblická postava | Bible. Mojžíšova, 1 | ženy v Bibli | biblické postavy | biblické událostiŽánr/Forma: americké romány | biografické romány | náboženské románySouhrn: Všech pět žen, které jsou hrdinkami cyklu, pochází z rodokmene Ježíše Krista. I když je od naší moderní doby dělí vzdálenost mnoha staletí, ve svém životě, který je vystavil zásadním problémům a výzvám, čelily nebezpečí a změnám s odvahou, riskem a především s nadějí. Samozřejmě ani jim se nevyhnuly chyby. Ale i ty mají v životě svůj smysl a potvrzují naši chuť žít a kráčet dopředu. Támar, která biblickou sérii uvádí, si Juda vybral jako manželku pro svého prvorozeného syna Era. Támar je plná obav, neboť její otec se Judy a jeho lidu vždy obával. Kenaanci nemohou navíc Hebrejce ani cítit. A Támar slyšela mnohé o hebrejském Bohu, který zničil Sodomu a Gomoru. Krutá pravda však zní, že Támar se musí vdát, neboť život bez manžela a dětí se v její době rovná smrti. Nakonec však Támar zjistí, že pokud chce naplnit svůj ženský úděl, bude si muset dojít přímo za lvem, nikoliv žít ve svazku se šakaly. Svým neortodoxním odvážným přístupem tak změní mnohé.Souhrn: Úvodní román z pětidílného cyklu příběhů o biblických ženách, které svým postojem k životním výzvám mohou být i v dnešní době světlem ukazujícím cestu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989022344
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z angličtiny

Všech pět žen, které jsou hrdinkami cyklu, pochází z rodokmene Ježíše Krista. I když je od naší moderní doby dělí vzdálenost mnoha staletí, ve svém životě, který je vystavil zásadním problémům a výzvám, čelily nebezpečí a změnám s odvahou, riskem a především s nadějí. Samozřejmě ani jim se nevyhnuly chyby. Ale i ty mají v životě svůj smysl a potvrzují naši chuť žít a kráčet dopředu. Támar, která biblickou sérii uvádí, si Juda vybral jako manželku pro svého prvorozeného syna Era. Támar je plná obav, neboť její otec se Judy a jeho lidu vždy obával. Kenaanci nemohou navíc Hebrejce ani cítit. A Támar slyšela mnohé o hebrejském Bohu, který zničil Sodomu a Gomoru. Krutá pravda však zní, že Támar se musí vdát, neboť život bez manžela a dětí se v její době rovná smrti. Nakonec však Támar zjistí, že pokud chce naplnit svůj ženský úděl, bude si muset dojít přímo za lvem, nikoliv žít ve svazku se šakaly. Svým neortodoxním odvážným přístupem tak změní mnohé.

Úvodní román z pětidílného cyklu příběhů o biblických ženách, které svým postojem k životním výzvám mohou být i v dnešní době světlem ukazujícím cestu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.