Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Sestra úzkost : výbor z povídek / Jan Čep

Od: Čep, Jan, 1902-1974 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: V Brně : Blok, 1969Vydání: Vyd. 2., V Bloku 1.Popis: 181 s. ; 21 cm.Žánr/Forma: české povídky | výbory | Czech short stories | selected worksSouhrn: Nové vydání výboru povídek a novel českého prozaika a překladatele, katolického spiritualisty, spisovatele uctívajícího čistotu slova, výrazovou a stylistickou střídmost. Jeho postavy převážně z venkovského prostředí procházejí těžkou mravní krizí, která je přivádí k vnitřní obrodě a k nábožensky chápanému mravnímu řádu. Výbor zahrnuje tyto prózy z let 1926-1941 (z těchto souborů): Domek (Dvojí domov), Rozárka Lukášova (Vigilie), Cesta najitřní (Zeměžluč), Nedělní odpoledne (Letnice), Člověk na silnici, Noční návštěva (Děravý plášť), Smrt starého Zavadila (Hranice stínu), Zatopená ves (Modrá a zlatá), Příbuzenstvo, Oldřich Babor (Tvář pod pavučinou), Husopas(Vigilie), Starcův smích (Zeměžluč).
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989026021
Celkem rezervací: 0

Nové vydání výboru povídek a novel českého prozaika a překladatele, katolického spiritualisty, spisovatele uctívajícího čistotu slova, výrazovou a stylistickou střídmost. Jeho postavy převážně z venkovského prostředí procházejí těžkou mravní krizí, která je přivádí k vnitřní obrodě a k nábožensky chápanému mravnímu řádu. Výbor zahrnuje tyto prózy z let 1926-1941 (z těchto souborů): Domek (Dvojí domov), Rozárka Lukášova (Vigilie), Cesta najitřní (Zeměžluč), Nedělní odpoledne (Letnice), Člověk na silnici, Noční návštěva (Děravý plášť), Smrt starého Zavadila (Hranice stínu), Zatopená ves (Modrá a zlatá), Příbuzenstvo, Oldřich Babor (Tvář pod pavučinou), Husopas(Vigilie), Starcův smích (Zeměžluč).

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.