Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Děvče na zabití : autobiografický příběh týraného děvčete / Milada Golobová ; [doslov Marie Vodičková]

Od: Golobová, Milada, 1919- [Autor].
Přispěvatel(é): Vodičková, Marie, 1951- [autor doslovu (tiráže atd...)].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Návrat domů, 2005Vydání: 1. vyd.Popis: 274 s. ; 21 cm.ISBN: 8072551191.Předmětová hesla: Golobová, Milada, 1919- | týrané děti -- Česko | abused children -- CzechiaŽánr/Forma: české romány | autobiografické romány | Czech fiction | autobiographical novelsSouhrn: Autobiografické vzpomínky navazují na knížku Děti na zabití a pokračují v líčení dalšího života týrané dívky v době, kdy se vymanila z vlivu svých rodičů.Souhrn: Dcera maloměstského berního úředníka spolu s bratrem prožila po smrti vlastní matky celých šest let nelidského zacházení ze strany macechy, které jejich otec bezvýhradně podléhal. Po pobytu v sanatoriu se po zákroku sociálního úřadu dostává jako patnáctiletá do Brna do pěstounské rodiny, kde je využívána k nejrůznějším domácím pracím až do doby, kdy se vrací na zkoušku domů. Tam ji po krátkém čase čeká další zklamání a bezdůvodná macešina zášť dívku vyhání z domova definitivně. Nakonec se hrdinka po zásahu rodičů a známých seznámí s ruským emigrantem, odjíždí do Prahy, kde se těsně před válkou za něho provdá. Celé autorčino vyprávění je dokladem skutečnosti, že se týrané děti snadno stávají obětí trestné činnosti a dalšího násilí. Knížka je doplněna několika autentickými současnými příběhy týraných dětí z evidence FOD, a kapitolou Praktické rady FOD, které stručně seznamují s problematikou týrání dětí a s institucemi, na něž je možné se v případě potřeby obrátit.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989027141
Celkem rezervací: 0

Autobiografické vzpomínky navazují na knížku Děti na zabití a pokračují v líčení dalšího života týrané dívky v době, kdy se vymanila z vlivu svých rodičů.

Dcera maloměstského berního úředníka spolu s bratrem prožila po smrti vlastní matky celých šest let nelidského zacházení ze strany macechy, které jejich otec bezvýhradně podléhal. Po pobytu v sanatoriu se po zákroku sociálního úřadu dostává jako patnáctiletá do Brna do pěstounské rodiny, kde je využívána k nejrůznějším domácím pracím až do doby, kdy se vrací na zkoušku domů. Tam ji po krátkém čase čeká další zklamání a bezdůvodná macešina zášť dívku vyhání z domova definitivně. Nakonec se hrdinka po zásahu rodičů a známých seznámí s ruským emigrantem, odjíždí do Prahy, kde se těsně před válkou za něho provdá. Celé autorčino vyprávění je dokladem skutečnosti, že se týrané děti snadno stávají obětí trestné činnosti a dalšího násilí. Knížka je doplněna několika autentickými současnými příběhy týraných dětí z evidence FOD, a kapitolou Praktické rady FOD, které stručně seznamují s problematikou týrání dětí a s institucemi, na něž je možné se v případě potřeby obrátit.

Navazuje na knihu: Děti na zabití

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.