Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Deník z Hirošimy : zápisky japonského lékaře od 6. srpna do 30. září 1945 / Mičihiko Hačija ; z angl. orig. přel. Josef Zlámal

Od: Hachiya, Michihiko, 1903-1980 [Autor].
Přispěvatel(é): Zlámal, Josef, 1927- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Práce, 1978Vydání: 1. vyd.Popis: 217 s., [1] mp. příl.Předmětová hesla: Japonsko | druhá světová válkaŽánr/Forma: japonské prózy | deníkySouhrn: Deník japonského lékaře je přímým svědectvím o svržení atomové pumy na Hirošimu. Dr. Hačija byl při svržení atomové bomby na Hirošimu raněn a téměř po dva měsíce si vedl důkladné zápisky o svých pozorováních. Bezprostředně v nich zobrazil strašlivé následky výbuchu, jak je pocítil jako pacient i jako ředitel nemocnice. Líčí šílený strach a hromadnou zkázu tisíců bezbranných obyvatel, tápání lékařů bez zkušeností s průběhem následné choroby, čekání na smrt těch, u nichž se projevily petechie. Tak se deník, neurčený původně k tisku, stává drastickým protestem proti těm, kteří použili a chtěli by znovu použít atomové energie pro válku.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989027776
Celkem rezervací: 0

Deník japonského lékaře je přímým svědectvím o svržení atomové pumy na Hirošimu.

Dr. Hačija byl při svržení atomové bomby na Hirošimu raněn a téměř po dva měsíce si vedl důkladné zápisky o svých pozorováních. Bezprostředně v nich zobrazil strašlivé následky výbuchu, jak je pocítil jako pacient i jako ředitel nemocnice. Líčí šílený strach a hromadnou zkázu tisíců bezbranných obyvatel, tápání lékařů bez zkušeností s průběhem následné choroby, čekání na smrt těch, u nichž se projevily petechie. Tak se deník, neurčený původně k tisku, stává drastickým protestem proti těm, kteří použili a chtěli by znovu použít atomové energie pro válku.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.