Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Vyhnanství / Mojmír Klánský

Od: Klánský, Mojmír, 1921-1983 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1990Vydání: Vyd. 1.Popis: 171 s.ISBN: 8070210486.Předmětová hesla: česká próza, stol. 20Žánr/Forma: beletrieSouhrn: Próza o životě starého hospodáře, který v předtuše blízké smrti přehlíží znovu svůj život.Souhrn: Z rodné vsi byl v 50. letech vyhnán jako kulak a jeho jediným přáním je být pochován do hrobu svých předků. Aby toho dosáhl, přestěhuje se do opuštěné hájovny v katastru obce. Je opuštěný, s dětmi se nestýká, aby jim svým osudem nepokazil život. Nové prostředí v něm probouzí sedláka, nemoc ustupuje a stařec v krátké době zpustlé okolí k nepoznání změní. Lidská závist ale opět jeho sen zničí.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989029725
Celkem rezervací: 0

Próza o životě starého hospodáře, který v předtuše blízké smrti přehlíží znovu svůj život.

Z rodné vsi byl v 50. letech vyhnán jako kulak a jeho jediným přáním je být pochován do hrobu svých předků. Aby toho dosáhl, přestěhuje se do opuštěné hájovny v katastru obce. Je opuštěný, s dětmi se nestýká, aby jim svým osudem nepokazil život. Nové prostředí v něm probouzí sedláka, nemoc ustupuje a stařec v krátké době zpustlé okolí k nepoznání změní. Lidská závist ale opět jeho sen zničí.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.