Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Klubko zmijí / François Mauriac ; z francouzského originálu ... přeložil Josef Heyduk ; předmluva Helena Vondrášková

Od: Mauriac, François, 1885-1970 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Světová četba (Státní nakladatelství krásné literatury a umění): Vydavatel: Praha : SNKLU, 1963Vydání: 2. vyd., (v SNKLU 1. vyd.).Popis: 222 s. ; 8°.Online zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Jedno z nejlepších děl francouzského buržoazního spisovatele, jež je obžalobou toho světa, k němuž Mauriac patří. Je psáno formou deníku, v němž starý advokát dokresluje i obraz svého rodinného života, v němž všechno porozumění přehlušuje mamon. Nenávist k ženě i dětem promění jeho myšlenky a city v klubko zmijí připravených kdykoli uštknout. Vrchol pomsty spatřuje v tom, že ani ženě, aní dětem neodkáže ohromné jmění, které nashromáždil. Ženina náhláv něm však vyvolá nečekaný obrat, pochopí, že víc než peníze váží lidská láska.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989029787
Celkem rezervací: 0

10000 výt.

Životopisná pozn. o autorovi

Jedno z nejlepších děl francouzského buržoazního spisovatele, jež je obžalobou toho světa, k němuž Mauriac patří. Je psáno formou deníku, v němž starý advokát dokresluje i obraz svého rodinného života, v němž všechno porozumění přehlušuje mamon. Nenávist k ženě i dětem promění jeho myšlenky a city v klubko zmijí připravených kdykoli uštknout. Vrchol pomsty spatřuje v tom, že ani ženě, aní dětem neodkáže ohromné jmění, které nashromáždil. Ženina náhláv něm však vyvolá nečekaný obrat, pochopí, že víc než peníze váží lidská láska.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.