Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Paradox křesťanství / Graham Greene ; z angl., franc. a něm. textů uspoř. Jiří Munzar ; přel. Jiří Munzar a Jan Scheinost ; předml. Gertrud von Le Fort

Od: Greene, Graham, 1904-1991 [Autor].
Přispěvatel(é): Munzar, Jiří, 1937- [sestavovatel (kompilátor), překladatel] | Scheinost, Jan, 1930-1980 [překladatel] | Le Fort, Gertrud von, 1876-1971 [autor úvodu atd.].
Typ materiálu: TextTextEdice: Krystal ; sv. 2.Vydavatel: Praha : Vyšehrad, 1970Vydání: 1. vyd.Popis: 118 s. ; 19 cm.Online zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: První český výbor z esejistiky anglického spisovatele je zaměřen na ta jeho převážně příležitostná vyjádření, která nějak korespondují s náboženstvím. Autor se tu vyslovuje o sobě a o svém díle, o jiných spisovatelích a k postavení křesťanovy víry ve světě. Tento poslední ideový okruh představuje vlastní jádro svazku, který byl pořízen "spíše pro dokreslení profilu Greena romanopisce než pro vlastní hodnotu všech přeložených prací". Do Greenova poměru k "napjatému vztahu mezi básnictvím a morálkou" velmi dobře uvádí předmluva Gertrudy von Le Fort.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989001318
Celkem rezervací: 0

Obálka Václav Sokol

20000 výt.

Pozn.

Obsahuje bibliografické odkazy

První český výbor z esejistiky anglického spisovatele je zaměřen na ta jeho převážně příležitostná vyjádření, která nějak korespondují s náboženstvím. Autor se tu vyslovuje o sobě a o svém díle, o jiných spisovatelích a k postavení křesťanovy víry ve světě. Tento poslední ideový okruh představuje vlastní jádro svazku, který byl pořízen "spíše pro dokreslení profilu Greena romanopisce než pro vlastní hodnotu všech přeložených prací". Do Greenova poměru k "napjatému vztahu mezi básnictvím a morálkou" velmi dobře uvádí předmluva Gertrudy von Le Fort.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.