Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Souostroví Gulag : 1918-1956 : pokus o umělecké pojednání. 2. díl, III.-IV. část / Alexandr Solženicyn

Od: Solženicyn, Aleksandr Isajevič, 1918-2008 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : OK Centrum, 1990Vydání: 2., upr. vyd., V OK Centru a v ČSFR 1. vyd.Popis: 349 s. ; 21 cm.ISBN: 8090027008.Předmětová hesla: Solženicyn, Aleksandr Isajevič, 1918-2008 | 1918-1956 | koncentrační tábory -- Sovětský svaz | političtí vězni -- Sovětský svazŽánr/Forma: ruské romány | autobiografické romány
Obsahuje:
Část 3. Vyhlazovací a pracovní -- Část 4. Duše a ostnatý drát
Souhrn: Otřesné svědectví o bezpráví, kterého se sovětský režim dopustil na svých občanech za prvních 40 let své existence. Část druhá.Souhrn: Umělecky a filozoficky strhující mozaika lidských osudů je rozdělena do několika částí, které sugestivně přibližují mechanismus moci, zatýkání a přesun vězňů do východosibiřských internačních táborů, organizaci, fungování a smysl těchto táborů, jejich vliv na život odsouzených, pokusy o odpor, útěky a vyhnanství po odpykání trestu. Osobním utrpením zaplacená zkušenost je čtenářům prezentována jako naléhavé varování totalitními režimy.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989031063
Celkem rezervací: 0

Přeloženo z ruštiny

Obsahuje bibliografické odkazy

Část 3. Vyhlazovací a pracovní -- Část 4. Duše a ostnatý drát

Otřesné svědectví o bezpráví, kterého se sovětský režim dopustil na svých občanech za prvních 40 let své existence. Část druhá.

Umělecky a filozoficky strhující mozaika lidských osudů je rozdělena do několika částí, které sugestivně přibližují mechanismus moci, zatýkání a přesun vězňů do východosibiřských internačních táborů, organizaci, fungování a smysl těchto táborů, jejich vliv na život odsouzených, pokusy o odpor, útěky a vyhnanství po odpykání trestu. Osobním utrpením zaplacená zkušenost je čtenářům prezentována jako naléhavé varování totalitními režimy.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.