Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Pan Wołodyjowski / Henryk Sienkiewicz ; Ze stejnojm. pol. orig. přel. Vlasta Dvořáčková

Od: Sienkiewicz, Henryk, 1846-1916 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Klub čtenářů: Vydavatel: Praha : Odeon, 1973Vydání: 2. vyd. v Odeonu.Popis: 483, [2] s. ; 8°.Unifikované názvy: Pan Wołodyjowski. Česky Předmětová hesla: 17. století | Polsko -- dějiny -- 17. století | Poland -- history -- 17th centuryŽánr/Forma: polské romány | historické romány | Polish fiction | historical fictionOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Závěrečný svazek velké historické trilogie, kterou psal Sienkiewicz v letech 1881-1887 a v níž zobrazil boje Poláků s kozáky, Tatary, Švédy a Turky. Na rozdíl od předchozích svazků (Ohněm a mečem, Potopa) jsou v něm historické události spíš jen kulisou osobního příběhu oblíbeného hrdiny vždy nových čtenářských generací, nedostižného šermíře, vzoru muže, pana Wołodyjowského, jenž stejně statečně jako žil i umírá.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989031735
Celkem rezervací: 0

Vysvětl.: Vendulka Zapletalová

Zdobený tit. list

Obálka a vazba: Adolf Born a Milan Kopřiva

73000 výt.

Navazuje jako 3. část trilogie na kn. Potopa a Ohněm a mečem

Závěrečný svazek velké historické trilogie, kterou psal Sienkiewicz v letech 1881-1887 a v níž zobrazil boje Poláků s kozáky, Tatary, Švédy a Turky. Na rozdíl od předchozích svazků (Ohněm a mečem, Potopa) jsou v něm historické události spíš jen kulisou osobního příběhu oblíbeného hrdiny vždy nových čtenářských generací, nedostižného šermíře, vzoru muže, pana Wołodyjowského, jenž stejně statečně jako žil i umírá.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.