Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Kámen a bolest / Karel Schulz ; [k vyd. připravila a ediční poznámkou opatřila Jarmila Víšková]

Od: Schulz, Karel, 1899-1943 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Československý spisovatel, 1970Vydání: Vyd. 8.Popis: 564 s., [16] s. fot. příl. : il. ; 21 cm.Další název: Michelagniolo.Předmětová hesla: Michelangelo Buonarroti, 1475-1564 | 15.-16. století | český román | výtvarné umění -- Itálie -- 15.-16. stol | Czech fiction | art -- Italy -- 15th-16th centuryŽánr/Forma: biografické romány | biographical novelsSouhrn: Rozsáhlý fragment románu se pokouší zobrazit tvůrčí zápas a nevšední životní osudy jednoho z velikánů italské renesance, malíře a sochaře Michelangela Buonarrotiho.Souhrn: V chaosu dobového společenského života na přelomu 15. a 16. století, kdy církev bojovala o moc a vládu nad světem a Itálie se zmítala v krvi a násilí, musel geniální umělec tvrdě zápasit o podstatu své tvorby a těžce svou životní pravdu probojovávat, třeba za cenu hořkých osobních obětí. A právě z tohoto nesmírného úsilí, z touhy vymanit se z osidel zjitřené doby silným uměleckým činem, vyrůstá v autorově pojetí nadčasová osobnost Michelangelova, obdivovaná desítkami následujících generací.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989032015
Celkem rezervací: 0

Obsahuje reprodukce z Michelangelova díla

Rozsáhlý fragment románu se pokouší zobrazit tvůrčí zápas a nevšední životní osudy jednoho z velikánů italské renesance, malíře a sochaře Michelangela Buonarrotiho.

V chaosu dobového společenského života na přelomu 15. a 16. století, kdy církev bojovala o moc a vládu nad světem a Itálie se zmítala v krvi a násilí, musel geniální umělec tvrdě zápasit o podstatu své tvorby a těžce svou životní pravdu probojovávat, třeba za cenu hořkých osobních obětí. A právě z tohoto nesmírného úsilí, z touhy vymanit se z osidel zjitřené doby silným uměleckým činem, vyrůstá v autorově pojetí nadčasová osobnost Michelangelova, obdivovaná desítkami následujících generací.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.