Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Dílo. III, 1937-1952 / Jaroslav Seifert ; [uspoř. A.M. Píša]

Od: Seifert, Jaroslav, 1901-1986 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Československý spisovatel, 1955Vydání: 1. vyd.Popis: 227, [5] s. ; 8°.Předmětová hesla: Seifert, Jaroslav, 1901-1986 | 20. století | 1901-1986 | 1937-1952 | česká poezie -- 20. stoletíŽánr/Forma: česká poezie | sebrané spisyOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Třetí svazek Díla Jaroslava Seiferta obsahuje básně z let 1937-1952, a to ze sbírek Přilba hlíny, Vějíř Boženy Němcové, Světlem oděná a Kamenný most. - Sbírka Přilba hlíny v oddílu Zhasněte světla je básnickým historickým dokumentem konce první republiky, kdy citlivé srdce básníkovo vroucně, ale také bojovně reaguje na události okolo Mnichova a na nástup fašistických násilníků do naší vlasti. Seifert tu vyzpíval nejenom úzkost národa, ale i jeho naději, aby v druhém oddílu sbírky nazvaném S náručí otevřenou, dal plně zaznít naplnění této naděje svobodného života vybojovaného na pražských barikádách a slavnou Sovětskou armádou. Další obsah svazku tvoří sbírky psané za okupace a zní v nich láska k rodné zemi a k jejímu městu měst, láska k utištěné vlasti a neochvějná víra v její osvobození.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989031940
Celkem rezervací: 0

10000 výt., část nákladu brož.

Třetí svazek Díla Jaroslava Seiferta obsahuje básně z let 1937-1952, a to ze sbírek Přilba hlíny, Vějíř Boženy Němcové, Světlem oděná a Kamenný most. - Sbírka Přilba hlíny v oddílu Zhasněte světla je básnickým historickým dokumentem konce první republiky, kdy citlivé srdce básníkovo vroucně, ale také bojovně reaguje na události okolo Mnichova a na nástup fašistických násilníků do naší vlasti. Seifert tu vyzpíval nejenom úzkost národa, ale i jeho naději, aby v druhém oddílu sbírky nazvaném S náručí otevřenou, dal plně zaznít naplnění této naděje svobodného života vybojovaného na pražských barikádách a slavnou Sovětskou armádou. Další obsah svazku tvoří sbírky psané za okupace a zní v nich láska k rodné zemi a k jejímu městu měst, láska k utištěné vlasti a neochvějná víra v její osvobození.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.