Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Jeremiáš / Franz Werfel

Od: Werfel, Franz, 1890-1945 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Scriptum, 1992Vydání: 1. vyd.Popis: 491 s. ; 20 cm.ISBN: 8085528142.Žánr/Forma: románySouhrn: Autor líčí Jeremiášův život, přibližuje velmi barvitě dobu, životní styl a myšlení lidí této doby v nejvzdálenějších zemích tehdejšího světa - Egyptě, Babylónii, Sýrii a Jehúdě. Na podkladě dobových líčení seznamuje autor s prorokovým učením. Kniha je plná zamyšlení nad filozofickými, etickými a náboženskými otázkami a je psaná krásným, místy značně archaizujícím jazykem, který používá množství hebrejských výrazů. Předpokládá u čtenáře alespoň základní znalost Bible a pochopitelně jí daleko lépe rozumí každý, kdo je obeznámen s historií starověku.Souhrn: Významný román německého autora je věnovaný postavě biblického proroka Jeremiáše.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989033012
Celkem rezervací: 0

Graf. úprava Pavel Bosák

Vysvětl.

5000 výt.

Přeloženo z němčiny

Autor líčí Jeremiášův život, přibližuje velmi barvitě dobu, životní styl a myšlení lidí této doby v nejvzdálenějších zemích tehdejšího světa - Egyptě, Babylónii, Sýrii a Jehúdě. Na podkladě dobových líčení seznamuje autor s prorokovým učením. Kniha je plná zamyšlení nad filozofickými, etickými a náboženskými otázkami a je psaná krásným, místy značně archaizujícím jazykem, který používá množství hebrejských výrazů. Předpokládá u čtenáře alespoň základní znalost Bible a pochopitelně jí daleko lépe rozumí každý, kdo je obeznámen s historií starověku.

Významný román německého autora je věnovaný postavě biblického proroka Jeremiáše.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.