Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

O mlčení / Anselm Grün ; Z něm. přel. Josef Hermach ; Obálka a graf. úprava Anna Kubů

Od: Grün, Anselm, 1945- [Autor].
Přispěvatel(é): Kubů, Anna, 1951- [umělec] | Hermach, Josef, 1924-2002 [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 1994Popis: 62 s. ; 20 cm.ISBN: 8085527480.Předmětová hesla: kláštery mlčení (duchovní a morální kategorie) řeholní životŽánr/Forma: úvahySouhrn: Na stránkách této knížky se setkáváme se zkušeností starých mnichů z 3.-6. století. Jejich poselství vnáší světlo do dnešního, často tak nejasného, pohledu na mlčení. Dnešní pohled vzniká totiž často pouze z touhy, kdežto pohled těchto mnichů je podepřen zkušeností s mlčením. Jejich myšlenky nás pak vedou k poznání, že mlčení je duchovní úkol, který vyžaduje nasazení celého člověka. Základní části knihy: Mlčení jako boj proti hříchu a neřesti Mlčení jako oproštěnost Mlčení jako otevřenost vůči Bohu Výběr z osobností, kterým se text věnuje nebo jsou citovány: Benedikt Otec Poimen Makarius Veliký Jan Kassián Evagrius Ponticus Carl Gustav Jung
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989004562
Celkem rezervací: 0

Na stránkách této knížky se setkáváme se zkušeností starých mnichů z 3.-6. století. Jejich poselství vnáší světlo do dnešního, často tak nejasného, pohledu na mlčení. Dnešní pohled vzniká totiž často pouze z touhy, kdežto pohled těchto mnichů je podepřen zkušeností s mlčením. Jejich myšlenky nás pak vedou k poznání, že mlčení je duchovní úkol, který vyžaduje nasazení celého člověka. Základní části knihy:
Mlčení jako boj proti hříchu a neřesti
Mlčení jako oproštěnost
Mlčení jako otevřenost vůči Bohu
Výběr z osobností, kterým se text věnuje nebo jsou citovány: Benedikt
Otec Poimen
Makarius Veliký
Jan Kassián
Evagrius Ponticus
Carl Gustav Jung

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.