Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Hledět na probodeného : pokus o spirituální kristologii / Joseph Ratzinger ; [přeložil Jiří Lukáš]

Od: Benedikt XVI., papež, 1927- [Autor].
Přispěvatel(é): Lukáš, Jiří [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 1996Vydání: 1. vyd.Popis: 100 s. ; 21 cm.ISBN: 8085959119.Předmětová hesla: christologie | biblické citátyŽánr/Forma: pojednáníSouhrn: První část pojednává o celistvosti a jednotě dogmatické kristologie, o modlitbě jako poznání a pochopení Ježíše a o vzájemném vztahu eucharistie, církevního společenství a poslání v církvi. Tajemství a poselství velikonoc je vnímáno jako základ pro uctívání Srdce Ježíšova, úctu, která byla v období liturgické reformy v útlumu. Druhá část se soustřeďuje na mysterium Ukřižování a Zmrtvýchvstání a výklad velikonoční symboliky a zvěsti.Souhrn: Stručný soubor meditací pojednávajících o Ježíši Kristu, kterým dominuje aspekt duchovního promýšlení a osvojení tématu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989034101
Celkem rezervací: 0

První část pojednává o celistvosti a jednotě dogmatické kristologie, o modlitbě jako poznání a pochopení Ježíše a o vzájemném vztahu eucharistie, církevního společenství a poslání v církvi. Tajemství a poselství velikonoc je vnímáno jako základ pro uctívání Srdce Ježíšova, úctu, která byla v období liturgické reformy v útlumu. Druhá část se soustřeďuje na mysterium Ukřižování a Zmrtvýchvstání a výklad velikonoční symboliky a zvěsti.

Stručný soubor meditací pojednávajících o Ježíši Kristu, kterým dominuje aspekt duchovního promýšlení a osvojení tématu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.