Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Stromu zbývá naděje : krize jako šance / Tomáš Halík ; [v knize použit autorský výběr z díla Adrieny Šimotové]

Od: Halík, Tomáš, 1948- [Autor].
Přispěvatel(é): Šimotová, Adriena, 1926-2014 [ilustrátor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Nakladatelství Lidové noviny, 2009Vydání: Vyd. 1.Popis: 233 s. : il. ; 18 cm.ISBN: 9788071069898.Další název: Krize jako šance.Předmětová hesla: 20.-21. století | naděje -- křesťanské pojetí | naděje -- filozofické pojetí | Bůh a člověk | křesťanská víra | katolicismus -- 20.-21. století | ateismus -- 20.-21. století | religiozita -- 20.-21. století | náboženství a společnost -- 20.-21. století | sociální změna -- 20.-21. století | hope -- Christian approach | hope -- philosophical approach | relations between God and man | Christian faith | Catholicism -- 20th-21st centuries | atheism -- 20th-21st centuries | religiosity -- 20th-21st centuries | religion and society -- 20th-21st centuries | social change -- 20th-21st centuriesŽánr/Forma: eseje | essaysSouhrn: 15 esejů od známého spoučasného filosofa a teologa, které spojuje společné a hlavní téma - naděje v době krize.Souhrn: Knihu tvoří především filosofické a teologické eseje, které spojuje jedno závažné téma, a to je téma "hledání naděje dnes." Nenabízí jednotné řešení, neutvrzuje optimisty ve svém postoji, ale snaží se rozkymácet jistoty a názory věřících i ateistů. Autor myšlenkově vychází a je v dialogu s historickými osobnostmi (mistr Eckhart, Pascal, Kierkegaard, Buber, atd.) i dnešními provokativními mysliteli (např. Žižek) a současnými postmoderními teology i s tak živým soudobým anglosaským křesťanstvím. Jeho zásadou se stává postmoderní postoj, že "Humanismus nestačí." Autor sám určuje, že své knihy píše pro hledající, ať jsou to věřící či nevěřící, nebo nezařaditelní ani do jedné z těchto skupin.Souhrn: Knihu tvoří především filozofické a teologické eseje, které spojuje jedno závažné téma - a to je téma "hledání naděje dnes." Nenabízí jednotné řešení, neutvrzuje optimisty ve svém postoji, ale snaží se rozkymácet jistoty a názory věřících i ateistů. Autor myšlenkově vychází a je v dialogu s historickými osobnostmi (mistr Eckhart, Pascal, Kierkegaard, Buber, atd.), dnešními provokativními mysliteli (např. Žižek) a současnými postmoderními teology i s tak živým soudobým anglosaským křesťanstvím. Jeho zásadou se stává postmoderní postoj, že "humanismus nestačí." Autor sám určuje, že své knihy píše pro hledající, ať jsou to věřící či nevěřící nebo nezařaditelní ani do jedné z těchto skupin.Souhrn: Patnáct esejů známého současného filozofa a teologa, které spojuje společné a hlavní téma - naděje v době krize.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989034248
Celkem rezervací: 0

Část nákladu s 1 CD

Obsahuje bibliografické odkazy

15 esejů od známého spoučasného filosofa a teologa, které spojuje společné a hlavní téma - naděje v době krize.

Knihu tvoří především filosofické a teologické eseje, které spojuje jedno závažné téma, a to je téma "hledání naděje dnes." Nenabízí jednotné řešení, neutvrzuje optimisty ve svém postoji, ale snaží se rozkymácet jistoty a názory věřících i ateistů. Autor myšlenkově vychází a je v dialogu s historickými osobnostmi (mistr Eckhart, Pascal, Kierkegaard, Buber, atd.) i dnešními provokativními mysliteli (např. Žižek) a současnými postmoderními teology i s tak živým soudobým anglosaským křesťanstvím. Jeho zásadou se stává postmoderní postoj, že "Humanismus nestačí." Autor sám určuje, že své knihy píše pro hledající, ať jsou to věřící či nevěřící, nebo nezařaditelní ani do jedné z těchto skupin.

Knihu tvoří především filozofické a teologické eseje, které spojuje jedno závažné téma - a to je téma "hledání naděje dnes." Nenabízí jednotné řešení, neutvrzuje optimisty ve svém postoji, ale snaží se rozkymácet jistoty a názory věřících i ateistů. Autor myšlenkově vychází a je v dialogu s historickými osobnostmi (mistr Eckhart, Pascal, Kierkegaard, Buber, atd.), dnešními provokativními mysliteli (např. Žižek) a současnými postmoderními teology i s tak živým soudobým anglosaským křesťanstvím. Jeho zásadou se stává postmoderní postoj, že "humanismus nestačí." Autor sám určuje, že své knihy píše pro hledající, ať jsou to věřící či nevěřící nebo nezařaditelní ani do jedné z těchto skupin.

Patnáct esejů známého současného filozofa a teologa, které spojuje společné a hlavní téma - naděje v době krize.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.