Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Duše Ruska s Tomášem Špidlíkem

Od: Špidlík, Tomáš, 1919-2010 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Autor - téma: ; S: Vydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2000Popis: 89 s. ; 17 cm.ISBN: 8071925187.Předmětová hesla: duchovní literatura -- Rusko | východní křesťanská spiritualita | duchovní život -- RuskoŽánr/Forma: úvahy | aforismySouhrn: Další svazek nové edice Autor-téma. Ve čtyřiceti krátkých úvahách se autor zamýšlí nad duchovními prameny Ruska. Poslání od Boha dostává nejen každý člověk, ale i každý národ. Proto je třeba, aby také národ našel svou identitu, svou ideu. Vladimír Solovjev v úvodu ke knize Ruská idea k tomu poznamenává: "Není pravou ideou národa to, co si národ sám o sobě myslí, ale jaké mínění má o něm od věčnosti Bůh." Jak však poznáme, jaké poslání Stvořitel určil jednotlivým národům? Do plánů Boží prozřetelnosti mívají vhled lidé duchovní, kteří jej pak vyslovují v náznacích, v aforismech. Identita lidu se také zjevuje v dějinách.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989034323
Celkem rezervací: 0

Další svazek nové edice Autor-téma. Ve čtyřiceti krátkých úvahách se autor zamýšlí nad duchovními prameny Ruska. Poslání od Boha dostává nejen každý člověk, ale i každý národ. Proto je třeba, aby také národ našel svou identitu, svou ideu. Vladimír Solovjev v úvodu ke knize Ruská idea k tomu poznamenává: "Není pravou ideou národa to, co si národ sám o sobě myslí, ale jaké mínění má o něm od věčnosti Bůh." Jak však poznáme, jaké poslání Stvořitel určil jednotlivým národům? Do plánů Boží prozřetelnosti mívají vhled lidé duchovní, kteří jej pak vyslovují v náznacích, v aforismech. Identita lidu se také zjevuje v dějinách.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.