Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Dějiny, jak je možná neznáte : 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů / Pavel Zahradníček

Od: Zahradníček, Pavel, 1966- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: A.M.I.M.S. M: Vydavatel: Vranov nad Dyjí ; Přímětice-Bítov : A.M.I.M.S., 2016Vydání: Vydání: první.Popis: 128 stran : ilustrace (převážně barevné), 1 mapa, portréty, faksimile ; 21 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788072664221.Předmětová hesla: křesťanství | dějiny křesťanství | křesťanské církve | církevní dějiny | historické prameny | omylyŽánr/Forma: populárně-naučné publikaceSouhrn: Podtitul: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů. Dějiny jsou opředeny mnoha mýty. Některé z nich vznikaly z neznalosti, jiné byly vytvářeny záměrně. Často je dokonce možné doložit, kdy a kdo je vytvořil. Řada těchto mýtů se u nás ve 20. století dostala i do učebnic. Dodnes mají velmi houževnatý život. Jsou opakovány, lidé jim věří - a skutečnost je často přesně opačná. Právě na to chce kniha upozornit a poskytnout fakta, díky kterým si každý může udělat svůj názor. To, o čem se zde dočtete, je většinou historikům dávno známé - i když kniha odráží také některé nové poznatky. Cíl této knihy je však ryze popularizační: Lidem, kteří nejsou historiky, poutavě a čtivě přiblížit fakta. Vyšlo s církevním schválením.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035559
Celkem rezervací: 0

Podtitul: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů.

Dějiny jsou opředeny mnoha mýty. Některé z nich vznikaly z neznalosti, jiné byly vytvářeny záměrně. Často je dokonce možné doložit, kdy a kdo je vytvořil. Řada těchto mýtů se u nás ve 20. století dostala i do učebnic. Dodnes mají velmi houževnatý život. Jsou opakovány, lidé jim věří - a skutečnost je často přesně opačná. Právě na to chce kniha upozornit a poskytnout fakta, díky kterým si každý může udělat svůj názor. To, o čem se zde dočtete, je většinou historikům dávno známé - i když kniha odráží také některé nové poznatky. Cíl této knihy je však ryze popularizační: Lidem, kteří nejsou historiky, poutavě a čtivě přiblížit fakta. Vyšlo s církevním schválením.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.