Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Mystické město Boží : zázrak Boží všemohoucnosti a nevyčerpatelný zdroj milosti. Svazek II., Vtělení / životopis Panny a Matky Boží Marie, Naší Královny a Paní, nejsvětější Usmiřovatelky za provinění Evy a Prostřednice milosti, který podle zjevení a za vedení samotné Panny Marie napsala služebnice Boží sestra Marie od Ježíše z Agredy ... ; podle původního autorizovaného španělského vydání do anglického jazyka přeložil Fiscar Marison ... a podle tohoto církevně schváleného anglického vydání do české řeči přeložil Jan Cyril Řeřucha

Od: Marie od Ježíše z Agredy, sestra, 1602-1665 [Autor].
Přispěvatel(é): Řeřucha, Jan Cyril [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Olomouc : Matice cyrilometodějská s.r.o., 2016Vydání: V MCM s.r.o. vydání první.Popis: 443 stran ; 21 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788072664245.Další název: Vtělení.Unifikované názvy: Mística ciudad de Dios. Česky Předmětová hesla: Marie od Ježíše z Agredy, sestra, 1602-1665 | Marie, Panna | 1655-1660 | 17. století | 1. století | křesťanské vizionářky -- Španělsko -- 17. století | křesťanské mystičky -- Španělsko -- 17. století | duchovní vidění -- Španělsko -- 17. století | duchovní zkušenosti -- Španělsko -- 17. století | katolická mystika -- Španělsko -- 17. století | biblické postavy -- 1. století | biblické události -- 1. století | mariánský kultŽánr/Forma: autobiografické vzpomínkySouhrn: Druhý svazek čtyřsvazkového díla popisuje události od seznámení Panny Marie s tajemstvím Vtělení až po návrat Svaté rodiny z Egypta do Nazareta. Ústředním tématem jsou vánoční události. Je zde popsáno zvěstování Panně Marii, početí Krista, návštěva Alžběty, úvahy Josefa při pohledu na těhotnou snoubenku, cesta Josefa a Marie do Betléma, zrození Krista, návštěva tří králů, Josefův sen, útěk do Egypta, působení a život Svaté rodiny v Egyptě. Tento svazek obsahuje také úžasnou studii ďábelského pokoušení, kterému byla Marie vystavena a kterému jsme každodenně vystavení i my.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035528
Celkem rezervací: 0

Druhý svazek čtyřsvazkového díla popisuje události od seznámení Panny Marie s tajemstvím Vtělení až po návrat Svaté rodiny z Egypta do Nazareta. Ústředním tématem jsou vánoční události. Je zde popsáno zvěstování Panně Marii, početí Krista, návštěva Alžběty, úvahy Josefa při pohledu na těhotnou snoubenku, cesta Josefa a Marie do Betléma, zrození Krista, návštěva tří králů, Josefův sen, útěk do Egypta, působení a život Svaté rodiny v Egyptě. Tento svazek obsahuje také úžasnou studii ďábelského pokoušení, kterému byla Marie vystavena a kterému jsme každodenně vystavení i my.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.