Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Nad Velepísní a jiné spisy / Sv. Terezie od Ježíše ; [Ze špan. přel. a úvody napsal Josef Koláček]

Od: Teresa de Jesús, svatá, 1515-1582 [Autor].
Přispěvatel(é): Koláček, Josef, 1929- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextEdice: Karmelitánská spiritualita: Vydavatel: Vimperk : Tiskárny Vimperk, 1991Vydání: 1. vyd. v Nakl. Tiskárny Vimperk.Popis: 188 s. ; 20 cm.ISBN: 8090080723.Předmětová hesla: Bible. Píseň písní | láska k Bohu | meditace (typ dokumentu) | modlitby | spiritualitaSouhrn: Originál se nezachoval. Španělská inkvizice přísně stíhala komentáře Písně písní a když Terezie předložila spisek svému zpovědníkovi, poručil jí ho ihned spálit. Světice neváhala ani okamžik a hodila rukopis do ohně. Badatelé byli po léta přesvědčeni, že se zachoval pouhý zlomek celého díla, který některá z řeholnic vytáhla neohroženě z ohně. Nyní se však ukazuje, že jde o ucelenou práci, jak ji napsala Terezie, a o jejíž záchranu se zasloužily spolusestry: ty totiž text, ještě před incidentem a bez vědomí světice, několikrát opsaly.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035467
Celkem rezervací: 0

Originál se nezachoval. Španělská inkvizice přísně stíhala komentáře Písně písní a když Terezie předložila spisek svému zpovědníkovi, poručil jí ho ihned spálit. Světice neváhala ani okamžik a hodila rukopis do ohně. Badatelé byli po léta přesvědčeni, že se zachoval pouhý zlomek celého díla, který některá z řeholnic vytáhla neohroženě z ohně. Nyní se však ukazuje, že jde o ucelenou práci, jak ji napsala Terezie, a o jejíž záchranu se zasloužily spolusestry: ty totiž text, ještě před incidentem a bez vědomí světice, několikrát opsaly.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.