Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Domácí násilí : příručka (nejen) pro pastorační pracovníky / Lucie Paprsteinová, Jiřina Navrátilová, Libor Botek

Od: Paprsteinová, Lucie [Autor].
Přispěvatel(é): Navrátilová, Jiřina, 1982- [Autor] | Botek, Libor, 1964- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Orientace (Karmelitánské nakladatelství): Vydavatel: V Praze : Karmelitánské nakladatelství, 2019Popis: 109 stran ; 19 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788075661494.Předmětová hesla: domácí násilí | ochrana před domácím násilím -- Česko | kanonické právo | pastorační péče | sociální služby | family violence | family violence prevention -- Czechia | canon law | pastoral attention | social serviceŽánr/Forma: příručky | handbooks and manualsSouhrn: Domov bývá zpravidla chápán jako místo bezpečí a porozumění, kde jsme milováni a přijímáni takoví, jací jsme. Jsou však mezi námi lidé, kteří takovou zkušenost nemají. Domov se pro ně stal místem ponižování, násilí a útlaku ze strany těch nejbližších. Skrytě a dlouhodobě jsou vystavováni týrání, zažívají každodenní pocit strachu a někdy i ohrožení vlastního života. Publikace vymezuje pojem domácího násilí, podává charakteristiku ohrožených i násilných osob, nastiňuje způsob komunikace s obětmi a přináší přehledný seznam míst nabízejících odbornou pomoc. Popisuje rovněž právní prostředky ochrany před domácím násilím. Výjimečná je tím, že nabízí řešení těchto obtížných situací také z pohledu pastoračního a kanonicko-právního. Prakticky zaměřená příručka je určena duchovním, pastoračním pracovníkům a každému, kdo se chce blíže seznámit s touto problematikou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035214
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografie

Domov bývá zpravidla chápán jako místo bezpečí a porozumění, kde jsme milováni a přijímáni takoví, jací jsme. Jsou však mezi námi lidé, kteří takovou zkušenost nemají. Domov se pro ně stal místem ponižování, násilí a útlaku ze strany těch nejbližších. Skrytě a dlouhodobě jsou vystavováni týrání, zažívají každodenní pocit strachu a někdy i ohrožení vlastního života.

Publikace vymezuje pojem domácího násilí, podává charakteristiku ohrožených i násilných osob, nastiňuje způsob komunikace s obětmi a přináší přehledný seznam míst nabízejících odbornou pomoc. Popisuje rovněž právní prostředky ochrany před domácím násilím. Výjimečná je tím, že nabízí řešení těchto obtížných situací také z pohledu pastoračního a kanonicko-právního.

Prakticky zaměřená příručka je určena duchovním, pastoračním pracovníkům a každému, kdo se chce blíže seznámit s touto problematikou.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.