Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Hledání živého Krista : z postních a velikonočních kázání / Jan Graubner

Od: Graubner, Jan, 1948- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Na minutu s: Vydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2010Popis: 95 s. ; 17 cm.ISBN: 9788071952756.Předmětová hesla: křesťanský život | křesťanská víra | Bůh a člověk | půst | postní doba | VelikonoceŽánr/Forma: kázání | pastýřské listySouhrn: Knihu autor sestavil ze svých postních a velikonočních kázání a pastýřských listů. Zve nás k obnově vztahu s Kristem, který se má stát skálou našeho života i našeho konání.Souhrn: Do tmy nočního bdění šlehlo světlo. Mrtvý žije. Všechno je tedy jinak, Ježíš naši naději nezklamal. Ale dá se tomu vůbec věřit? Vždyť je to jako blesk z čistého nebe! Ale anděl klidně říká: Vy, kdo hledáte Ježíše ukřižovaného, nebojte se! Pro tolik lidí dnešní doby je Kristus mrtvý. Ani si neumějí představit, že by se s ním mohli někde setkat. Pro tolik křesťanů je Ježíš historickou osobností, s níž se lze setkat jen v biblických vyprávěních. Možná mu i přednášejí zbožné modlitby a přijímají ho ve svátosti, ale ještě je nenapadlo, že by ho mohli potkat skutečně živého a ještě v tomto životě s ním prožít opravdové osobní a silné setkání. Můžeme pro své osobní setkání s Kristem něco udělat? K setkání s Kristem vede především naše touha po něm a láska k němu, láska, která je aktivní, láska, která hledá Ukřižovaného. Pak přijetí Božího slova a jednání podle něj, osobní svědectví víry.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035832
Celkem rezervací: 0

Knihu autor sestavil ze svých postních a velikonočních kázání a pastýřských listů. Zve nás k obnově vztahu s Kristem, který se má stát skálou našeho života i našeho konání.

Do tmy nočního bdění šlehlo světlo. Mrtvý žije. Všechno je tedy jinak, Ježíš naši naději nezklamal. Ale dá se tomu vůbec věřit? Vždyť je to jako blesk z čistého nebe! Ale anděl klidně říká: Vy, kdo hledáte Ježíše ukřižovaného, nebojte se!

Pro tolik lidí dnešní doby je Kristus mrtvý. Ani si neumějí představit, že by se s ním mohli někde setkat. Pro tolik křesťanů je Ježíš historickou osobností, s níž se lze setkat jen v biblických vyprávěních. Možná mu i přednášejí zbožné modlitby a přijímají ho ve svátosti, ale ještě je nenapadlo, že by ho mohli potkat skutečně živého a ještě v tomto životě s ním prožít opravdové osobní a silné setkání.

Můžeme pro své osobní setkání s Kristem něco udělat? K setkání s Kristem vede především naše touha po něm a láska k němu, láska, která je aktivní, láska, která hledá Ukřižovaného. Pak přijetí Božího slova a jednání podle něj, osobní svědectví víry.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.