Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Poprvé v mateřské škole / Renate Niesel, Wilfried Griebel ; [z německého originálu ... přeložila Dana Lisá]

Od: Niesel, Renate, 1948- [Autor].
Přispěvatel(é): Griebel, Wilfried, 1951- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rádci pro rodiče a vychovatele: Vydavatel: Praha : Portál, 2005Vydání: Vyd. 1.Popis: 100 s. : il. ; 20 cm.ISBN: 8071789895.Předmětová hesla: předškolní výchova | mateřské školy | děti předškolního věku | psychologie dítěte | rodiče a děti | vstup do mateřské školyŽánr/Forma: příručkySouhrn: Nástup do mateřské školy je velmi důležité, ale také velmi náročné vývojové období pro dítě i pro rodiče. Je nutné je chápat jako proces přechodu - dítě a jeho rodiče získávají nové životní zkušenosti, jsou na ně kladeny nové nároky, mění se jejich sociální role, identita, vytvářejí se nové sociální vztahy. Kniha dvojice německých psychologů se opírá o výsledky výzkumu ve vybraných bavorských mateřských školách z 90. let. Popisuje základní psychologické a sociální změny v životě dítěte a jeho rodičů, zaměřuje se na zralost dítěte, způsoby adaptace na nové sociální prostředí, komunikaci a spolupráci rodiny s mateřskou školou. Text nabízí i konkrétní náměty, rady a doporučení. Kniha je určena rodičům předškolních dětí, učitelkám a ředitelkám mateřských škol. Informace se týkají praxe v německých školkách, která je přeci jenom trochu odlišná od české (např. počet dětí ve třídách, lepší komunikace s rodiči, otevřenější informovanost o činnosti mateřské školky, benevolentnější přístup k dětem apod.). I proto byl český překlad doplněn poznámkami ředitelky jedné české mateřské školy.Souhrn: Vstup dítěte do mateřské školy jako významná změna v životě dítěte i jeho rodičů, je v knize popsán z pohledu několika teorií vývojové psychologie.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035849
Celkem rezervací: 0

Nástup do mateřské školy je velmi důležité, ale také velmi náročné vývojové období pro dítě i pro rodiče. Je nutné je chápat jako proces přechodu - dítě a jeho rodiče získávají nové životní zkušenosti, jsou na ně kladeny nové nároky, mění se jejich sociální role, identita, vytvářejí se nové sociální vztahy. Kniha dvojice německých psychologů se opírá o výsledky výzkumu ve vybraných bavorských mateřských školách z 90. let. Popisuje základní psychologické a sociální změny v životě dítěte a jeho rodičů, zaměřuje se na zralost dítěte, způsoby adaptace na nové sociální prostředí, komunikaci a spolupráci rodiny s mateřskou školou. Text nabízí i konkrétní náměty, rady a doporučení. Kniha je určena rodičům předškolních dětí, učitelkám a ředitelkám mateřských škol. Informace se týkají praxe v německých školkách, která je přeci jenom trochu odlišná od české (např. počet dětí ve třídách, lepší komunikace s rodiči, otevřenější informovanost o činnosti mateřské školky, benevolentnější přístup k dětem apod.). I proto byl český překlad doplněn poznámkami ředitelky jedné české mateřské školy.

Vstup dítěte do mateřské školy jako významná změna v životě dítěte i jeho rodičů, je v knize popsán z pohledu několika teorií vývojové psychologie.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.