Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Korán / Z arabského orig. Al-Qur'án podle růz. vyd. přel., předml. Muhammad a Korán, komentářem a rejstříkem opatřil Ivan Hrbek

Přispěvatel(é): Hrbek, Ivan, 1923-1993 [autor úvodu atd., autor komentáře, překladatel].
Typ materiálu: TextTextEdice: Živá díla minulosti (Odeon): Vydavatel: Praha : Odeon, 1972Vydání: 5. vyd., v tomto překladu a v Odeonu 1. vyd.Popis: 797, [6] s. : [4] s. fot. příl. ; 8°.Online zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Překlad jediné základní knihy islámské věrouky je uspořádán nikoliv podle kanonické posloupnosti súr, nýbrž podle jejich chronologie, aby vynikla vývojová řada myšlenek, vtělených do Koránu. Obšírný úvod přibližuje čtenářivznik všech částí muslimského posvátného textu a posuzuje je i z hlediska tematických ideovych okruhů. Komentář pak objasňuje smysl a souvislosti, jež se vztahují přímo k jednotlivým veršům.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035870
Celkem rezervací: 0

20000 výt.

Bibliogr.

Barev. fot. na frontispice

Obálka a vazba: Zdeněk Sklenář

Překlad jediné základní knihy islámské věrouky je uspořádán nikoliv podle kanonické posloupnosti súr, nýbrž podle jejich chronologie, aby vynikla vývojová řada myšlenek, vtělených do Koránu. Obšírný úvod přibližuje čtenářivznik všech částí muslimského posvátného textu a posuzuje je i z hlediska tematických ideovych okruhů. Komentář pak objasňuje smysl a souvislosti, jež se vztahují přímo k jednotlivým veršům.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.