Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Medvěd a mniška / Timothy Radcliffe ; [přeložila Josefa Strettiová]

Od: Radcliffe, Timothy, 1945- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Duchovní život (Karmelitánské nakladatelství): Vydavatel: Kostelní Vydří : Praha : Karmelitánské nakladatelství ; Krystal OP, 2004Popis: 134 s. ; 18 cm.ISBN: 8071928453; 8085929643.Předmětová hesla: 18.-21. století | křesťanství a společnost -- 18.-21. století | moderní společnost -- křesťanské pojetí | postmoderní společnost -- křesťanské pojetí | křesťanské učení | řeholní život | duchovní život | duchovní povolání | dominikániŽánr/Forma: úvahy | kázáníSouhrn: Každá kultura potřebuje příběhy, které jí pomáhají pochopit, odkud a kam jde, co je motorem a smyslem jejích dějin. Moderní dobu charakterizují příběhy plné násilí, v nichž je hybnou silou výběr nejsilnějších jedinců, cílem je bohatství, moc a blahobyt, hlavním hrdinou je osamocené, sebevědomé ego. Jeho symbolem je rozzuřený medvěd z italských pouličních reklam, který hlásá, že jde za svým soukromým cílem „silou správné ceny“. Alternativou k tomuto modernímu příběhu je obraz mnišky, která uprostřed noci v kruhu svých sester a bratří zpívá milostnou píseň velikonoční svíci. Je to píseň o tom, že čas se neměří hodinkami, ale poměřuje se věčností, že člověk není osamocen, že hybnou silou není soupeření, ale láska a že blahobyt představuje spíš překážku na cestě k cíli než cíl sám... Je to píseň o naději, že z temnoty vzejde světlo. Timothy Radcliffe, bývalý generální magistr dominikánského řádu, nás ve svých promluvách, plných laskavosti a anglického humoru, podrobně seznamuje s tím, v čem se tyto dva příběhy liší. Čtenáře a posluchače na celém světě fascinuje svým hlubokým vhledem do podstaty křesťanského povolání a do smyslu řeholního života jakožto „obnaženého jádra“ křesťanství.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989035689
Celkem rezervací: 0

Výbor z anglického originálu Sing a new song, the Christian vocation

Obsahuje bibliografické odkazy

Každá kultura potřebuje příběhy, které jí pomáhají pochopit, odkud a kam jde, co je motorem a smyslem jejích dějin. Moderní dobu charakterizují příběhy plné násilí, v nichž je hybnou silou výběr nejsilnějších jedinců, cílem je bohatství, moc a blahobyt, hlavním hrdinou je osamocené, sebevědomé ego. Jeho symbolem je rozzuřený medvěd z italských pouličních reklam, který hlásá, že jde za svým soukromým cílem „silou správné ceny“. Alternativou k tomuto modernímu příběhu je obraz mnišky, která uprostřed noci v kruhu svých sester a bratří zpívá milostnou píseň velikonoční svíci. Je to píseň o tom, že čas se neměří hodinkami, ale poměřuje se věčností, že člověk není osamocen, že hybnou silou není soupeření, ale láska a že blahobyt představuje spíš překážku na cestě k cíli než cíl sám... Je to píseň o naději, že z temnoty vzejde světlo.

Timothy Radcliffe, bývalý generální magistr dominikánského řádu, nás ve svých promluvách, plných laskavosti a anglického humoru, podrobně seznamuje s tím, v čem se tyto dva příběhy liší. Čtenáře a posluchače na celém světě fascinuje svým hlubokým vhledem do podstaty křesťanského povolání a do smyslu řeholního života jakožto „obnaženého jádra“ křesťanství.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.