Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Hamás : islámský terorismus ve Svaté zemi / Massimo Introvigne ; [z italského originálu ... přeložil Ctirad V. Pospíšil]

Od: Introvigne, Massimo, 1955- [Autor].
Přispěvatel(é): Pospíšil, Ctirad Václav, 1958- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextEdice: Moderní dějiny (Vyšehrad): Vydavatel: Praha : Vyšehrad, 2003Vydání: Vyd. 1.Popis: 108 s. ; 21 cm.ISBN: 807021659X.Předmětová hesla: Harakat al-Muqawamah al-Islamiyah | teroristické organizace -- Palestina | islamistické strany a hnutí -- Palestina | islámský fundamentalismus | islám a politika -- PalestinaŽánr/Forma: studieSouhrn: Vysvětlení důvodů terorismu islámského hnutí Hamás, jehož cílem je obnova palestinského kalífátu po definitivním odstranění státu Izrael.Souhrn: Vývoj, přehled vůdčích osobností a teroristických akcí Hnutí islámského odporu, (arabská zkratka Hamás znamená "nadšení") v letech 1988-2002. Statut Hamásu, který je doslovně otištěn v příloze knihy, vychází z šíitské interpretace Koránu, která zdůrazňuje touhu věřícího muslima po mučednictví - tzv. "lásku ke smrti". Kniha dále seznamuje s kritérii výběru adeptů na teroristické akce, s jejich sociologickým profilem. Protože Hamás podle svého statutu neuznává žádnou světskou moc, tudíž ani Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP), reaguje na každou mírovou dohodu mezi Izraelem a OOP novými teroristickými akcemi. Zatímco Hamás usiluje "pouze" o znovuustanovení palestinského chalífátu na troskách zničeného Izraele, organizace Al-Kájda, s níž spolupracuje, o islámskou nadvládu v celém světě. Poznámkový aparát.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036259
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografické odkazy

Vysvětlení důvodů terorismu islámského hnutí Hamás, jehož cílem je obnova palestinského kalífátu po definitivním odstranění státu Izrael.

Vývoj, přehled vůdčích osobností a teroristických akcí Hnutí islámského odporu, (arabská zkratka Hamás znamená "nadšení") v letech 1988-2002. Statut Hamásu, který je doslovně otištěn v příloze knihy, vychází z šíitské interpretace Koránu, která zdůrazňuje touhu věřícího muslima po mučednictví - tzv. "lásku ke smrti". Kniha dále seznamuje s kritérii výběru adeptů na teroristické akce, s jejich sociologickým profilem. Protože Hamás podle svého statutu neuznává žádnou světskou moc, tudíž ani Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP), reaguje na každou mírovou dohodu mezi Izraelem a OOP novými teroristickými akcemi. Zatímco Hamás usiluje "pouze" o znovuustanovení palestinského chalífátu na troskách zničeného Izraele, organizace Al-Kájda, s níž spolupracuje, o islámskou nadvládu v celém světě. Poznámkový aparát.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.