Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Pán se stará / Josef Prokeš

Od: Prokeš, Josef, 1980- [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Portál, 2019Vydání: Vydání první.Popis: 142 stran ; 21 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788026215271.Předmětová hesla: Katolická církev. Papež (2013- : František). Evangelii gaudium | 2011-2020 | 2013 | křesťanská víra | křesťanský život | Bůh a člověk | Boží prozřetelnost | odevzdanost | biblické postavy | evangelizace | papežské dokumenty -- 2011-2020Žánr/Forma: úvahy | citátyRozsah a obsah: Úvahy českého katolického kněze o křesťanské víře, Bohu, církvi, Bibli apod. Doplněno citáty z exhortace Radost z evangelia papeže Františka.Rozsah a obsah: Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru. V krátkých textech se zabývá celou řadou závažných křesťanských témat, k nimž přistupuje s otevřeností, poctivostí a autenticitou, přitom ale s důkladným vzděláním a duchovní zkušeností. Otevírá tak prostor k hlubšímu promýšlení, ale též radosti, která se z opravdové víry rodí. Jako červená nit se knihou vinou citace z exhortace Evangelii gaudium, jež ukotvují Prokešovy úvahy ve směru, který vytyčil pontifikát papeže Františka. Josef Prokeš je kněz českobudějovické diecéze. Studoval na papežské univerzitě Gregoriana obor Nová evangelizace. Věnuje se pastoraci mládeže, je diecézním duchovním rádcem skautů. Ve volném čase rád leze po horách (naposledy v Ekvádoru).
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036327
Celkem rezervací: 0

Úvahy českého katolického kněze o křesťanské víře, Bohu, církvi, Bibli apod. Doplněno citáty z exhortace Radost z evangelia papeže Františka.

Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru. V krátkých textech se zabývá celou řadou závažných křesťanských témat, k nimž přistupuje s otevřeností, poctivostí a autenticitou, přitom ale s důkladným vzděláním a duchovní zkušeností. Otevírá tak prostor k hlubšímu promýšlení, ale též radosti, která se z opravdové víry rodí. Jako červená nit se knihou vinou citace z exhortace Evangelii gaudium, jež ukotvují Prokešovy úvahy ve směru, který vytyčil pontifikát papeže Františka. Josef Prokeš je kněz českobudějovické diecéze. Studoval na papežské univerzitě Gregoriana obor Nová evangelizace. Věnuje se pastoraci mládeže, je diecézním duchovním rádcem skautů. Ve volném čase rád leze po horách (naposledy v Ekvádoru).

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.