Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Boha neokecáš / Josef Mixa v rozhovoru s Vítem Hájkem

Od: Mixa, Josef, 1925-2019 [Autor].
Přispěvatel(é): Hájek, Vít, 1955- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rozhovory (Karmelitánské nakladatelství): Vydavatel: V Praze : Karmelitánské nakladatelství, 2019Vydání: Vydání druhé.Popis: 172 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace, portréty ; 20 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788075661708.Předmětová hesla: Mixa, Josef, 1925-2019 | 20.-21. století | 20. století | 1925-2019 | katoličtí kněží -- Česko -- 20.-21. století | názory a postoje | kněžství | katolická víra | duchovní život | křesťanský život | pastorace -- Česko -- 20.-21. století | církevní život -- Česko -- 20.-21. století | náboženská perzekuce -- Česko -- 20. století | křesťanství a společnost -- Česko -- 20.-21. stoletíŽánr/Forma: rozhovory | autobiografické vzpomínky | kázáníRozsah a obsah: Životopis českého katolického kněze J. Mixy ve formě rozhovoru s filmovým režisérem V. Hájkem. Doplněno výběrem z Mixových kázání a korespondence.Rozsah a obsah: Mons. Josef Mixa (* 1925) je jednou z nepřehlédnutelných kněžských osobností současnosti. U příležitosti jeho 90. narozenin noviny psaly, že jde o nejstaršího aktivně působícího kněze v Čechách. Úctyhodný je on sám, ale i zástup lidí, jimž se nesmazatelně vepsal do života. Přesto nebylo snadné ho přesvědčit, že má co říct a že jeho protříbené pohledy na život budou čtenáře zajímat. Nenarodil se ve snadné době, v mládí prožil válečnou okupaci Československa a pak celý totalitní režim.Vyrůstal v rodině pražského obchodníka a měl převzít obchod po rodičích, ale četba Bible dala jeho životu nový směr. Po studiu teologie v Litoměřicích přijal kněžské svěcení a začal působit u Sv. Anny v Praze na Žižkově. Od roku 1968 sloužil jako sekretář kardinála Tomáška a zároveň v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Shromažďovalo se kolem něj živé společenství věřících, včetně osobností podzemní církve, což bylo trnem v oku orgánům STB. Proto byl roku 1973 přeložen z Prahy do Stanovic u Karlových Varů, kde žije dodnes. Kniha rozhovorů vznikla z iniciativy a k velké radosti jeho přátel. Mgr. Vít Hájek (* 1955) je filmový a televizní dokumentarista. Ve své tvorbě se zaměřuje na historii, umění, vědu a portréty osobností. Rozhovor s P. Josefem Mixou je jeho knižní prvotinou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036082
Celkem rezervací: 0

Životopis českého katolického kněze J. Mixy ve formě rozhovoru s filmovým režisérem V. Hájkem. Doplněno výběrem z Mixových kázání a korespondence.

Mons. Josef Mixa (* 1925) je jednou z nepřehlédnutelných kněžských osobností současnosti. U příležitosti jeho 90. narozenin noviny psaly, že jde o nejstaršího aktivně působícího kněze v Čechách. Úctyhodný je on sám, ale i zástup lidí, jimž se nesmazatelně vepsal do života. Přesto nebylo snadné ho přesvědčit, že má co říct a že jeho protříbené pohledy na život budou čtenáře zajímat.
Nenarodil se ve snadné době, v mládí prožil válečnou okupaci Československa a pak celý totalitní režim.Vyrůstal v rodině pražského obchodníka a měl převzít obchod po rodičích, ale četba Bible dala jeho životu nový směr. Po studiu teologie v Litoměřicích přijal kněžské svěcení a začal působit u Sv. Anny v Praze na Žižkově. Od roku 1968 sloužil jako sekretář kardinála Tomáška a zároveň v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Shromažďovalo se kolem něj živé společenství věřících, včetně osobností podzemní církve, což bylo trnem v oku orgánům STB. Proto byl roku 1973 přeložen z Prahy do Stanovic u Karlových Varů, kde žije dodnes.
Kniha rozhovorů vznikla z iniciativy a k velké radosti jeho přátel.
Mgr. Vít Hájek (* 1955) je filmový a televizní dokumentarista. Ve své tvorbě se zaměřuje na historii, umění, vědu a portréty osobností. Rozhovor s P. Josefem Mixou je jeho knižní prvotinou.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.