Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

S Pánem Bohem se žije naživo / Aleš Opatrný v rozhovoru s Tomášem Kutilem

Od: Opatrný, Aleš, 1944- [Autor].
Přispěvatel(é): Kutil, Tomáš, 1986- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rozhovory (Karmelitánské nakladatelství): Vydavatel: V Praze : Karmelitánské nakladatelství, 2020Popis: 245 stran, 12 nečíslovaných stran obrazových příloh : ilustrace (některé barevné), portréty ; 20 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788075661890.Předmětová hesla: Opatrný, Aleš, 1944- | 20.-21. století | 1944-2020 | katoličtí kněží -- Česko -- 20.-21. století | katoličtí teologové -- Česko -- 20.-21. století | názory a postoje | pastorace -- Česko -- 20.-21. století | kněžství -- Česko -- 20.-21. století | křesťanský život -- Česko -- 20.-21. století | církevní život -- Česko -- 20.-21. století | křesťanství a společnost -- Česko -- 20.-21. století | stát a církev -- Česko -- 20.-21. stoletíŽánr/Forma: rozhovory | autobiografické vzpomínkyRozsah a obsah: Knižní rozhovor Tomáše Kutila s autorem duchovních knih a knězem Alešem Opatrným poodhaluje jeho osobní životní příběh včetně soukromí, myšlenek i názorů. Autor se vyjadřuje také k otázce manželství, mezigeneračním vztahům či ekumenické spolupráci.Rozsah a obsah: Aleš Opatrný je známý jako plodný autor duchovních knih, „doprovázeč“ a zpovědník i jako přednášející na (nejen) charismatických konferencích. Celý jeho životní příběh ale zná málokdo. V knižním rozhovoru s Tomášem Kutilem dává nahlédnout do svého soukromí, zázemí i názorů. Dozvídáme se, z jaké rodiny pochází, jak hledal víru i své místo ve světě, co pro něj znamenalo veslování a práce ve fabrice i jak dospěl ke kněžství. V jednotlivých kapitolách sledujeme jeho začátky v Plzni, „vyhnanství“ v Toužimi i dobu, kdy službu kněze vykonávat nesměl. Úplně nové možnosti se před ním otevřely po sametové revoluci, kdy se pustil do řady aktivit. Zvolnění a nové nadechnutí pak přichází s jeho pozdní akademickou dráhou. Aleš Opatrný ovšem nekomentuje jen své životní peripetie. Vyjadřuje se i k problémům manželství a mezigeneračních vztahů nebo k ekumenické spolupráci. Vyprávění končí symbolicky na Vyšehradě – tam hleděl z Vltavy coby veslař, tam dnes bydlí a tam za ním přijíždějí lidé z celé republiky.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036099
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Knižní rozhovor Tomáše Kutila s autorem duchovních knih a knězem Alešem Opatrným poodhaluje jeho osobní životní příběh včetně soukromí, myšlenek i názorů. Autor se vyjadřuje také k otázce manželství, mezigeneračním vztahům či ekumenické spolupráci.

Aleš Opatrný je známý jako plodný autor duchovních knih, „doprovázeč“ a zpovědník i jako přednášející na (nejen) charismatických konferencích. Celý jeho životní příběh ale zná málokdo. V knižním rozhovoru s Tomášem Kutilem dává nahlédnout do svého soukromí, zázemí i názorů. Dozvídáme se, z jaké rodiny pochází, jak hledal víru i své místo ve světě, co pro něj znamenalo veslování a práce ve fabrice i jak dospěl ke kněžství. V jednotlivých kapitolách sledujeme jeho začátky v Plzni, „vyhnanství“ v Toužimi i dobu, kdy službu kněze vykonávat nesměl. Úplně nové možnosti se před ním otevřely po sametové revoluci, kdy se pustil do řady aktivit. Zvolnění a nové nadechnutí pak přichází s jeho pozdní akademickou dráhou. Aleš Opatrný ovšem nekomentuje jen své životní peripetie. Vyjadřuje se i k problémům manželství a mezigeneračních vztahů nebo k ekumenické spolupráci. Vyprávění končí symbolicky na Vyšehradě – tam hleděl z Vltavy coby veslař, tam dnes bydlí a tam za ním přijíždějí lidé z celé republiky.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.