Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Když není motorka, lépe chodit pěšky : po stopách P. Josefa Toufara : průvodce po místech, spojených se životem kněze umučeného komunistickou Státní bezpečností / Miloš Doležal

Od: Doležal, Miloš, 1970- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Edice Vysočiny: Vydavatel: Praha : Nezávislý podmelechovský spolek, [2020]Datum copyrightu: ©2020Vydání: První vydání.Popis: 257 stran : ilustrace (některé barevné), portréty, faksimile ; 24 cm.Typ obsahu: text | statický obraz Typ nosiče: svazekISBN: 9788090696266.Další název: Po stopách P. Josefa Toufara.Předmětová hesla: Toufar, Josef, 1902-1950 | 20. století | 1902-1950 | katoličtí kněží -- Česko -- 20. století | oběti komunismu -- Československo | náboženská perzekuce -- Československo | komunistický režim -- Československo | cesty a pobyt -- Česko | historický místopis -- ČeskoŽánr/Forma: průvodce | biografieRozsah a obsah: Kniha mapuje místa, která jsou úzce spjata s životem faráře z Vysočiny Josefa Toufara. Obsahuje historické dobové fotografie a dokumenty. Skrze sto dvacet zastavení sledujeme Toufarovu životní cestu - od obce Horní Smrčná, odkud Toufarův rod pochází, a rodného Arnolce přes farní kostel ve Zhoři, kasárna v Brně, studia na gymnáziích v Havlíčkově Brodě a Chotěboři, výlety do okolí, prázdninové pobyty, vysvěcení na kněze v Hradci Králové, první působiště v Zahrádce s celou rozlehlou farností (včetně škol, kde vyučoval) a s cestami, které prochodil. Pochopitelně nemůže chybět ani Číhošť a přifařené obce, místa a události z prosince až ledna 1949-1950. A také valdická mučírna, místo úmrtí ve státním sanatoriu v Praze, hrob na Ďáblickém hřbitově.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036020
Celkem rezervací: 0

Chronologický přehled

Kniha mapuje místa, která jsou úzce spjata s životem faráře z Vysočiny Josefa Toufara. Obsahuje historické dobové fotografie a dokumenty. Skrze sto dvacet zastavení sledujeme Toufarovu životní cestu - od obce Horní Smrčná, odkud Toufarův rod pochází, a rodného Arnolce přes farní kostel ve Zhoři, kasárna v Brně, studia na gymnáziích v Havlíčkově Brodě a Chotěboři, výlety do okolí, prázdninové pobyty, vysvěcení na kněze v Hradci Králové, první působiště v Zahrádce s celou rozlehlou farností (včetně škol, kde vyučoval) a s cestami, které prochodil. Pochopitelně nemůže chybět ani Číhošť a přifařené obce, místa a události z prosince až ledna 1949-1950. A také valdická mučírna, místo úmrtí ve státním sanatoriu v Praze, hrob na Ďáblickém hřbitově.

České a anglické resumé

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.