Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Chuďásek Boží : život sv. Františka / Nikos Kazantzakis ; [z novořeckého originálu přeložila Božena Protopapasová a Jana R. Friesová]

Od: Kazantzakis, Nikos, 1883-1957 [Autor].
Přispěvatel(é): Protopapasová, Božena [překladatel] | Friesová, Jana Renée, 1927- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextEdice: Klub čtenářů: Vydavatel: Praha : Odeon, 1993Vydání: Vyd. 1.Popis: 345 s.ISBN: 8020704310.Předmětová hesla: František, z Assisi, svatý, 1182-1226 | křesťanství | osobnosti | světciRozsah a obsah: Autor představuje svědce jako syna bohatého soukeníka, který celý svůj dosavadní život prožil v přepychu a radovánkách. Teprve těžká nemoc a setkání s potulným žebrákem, který je vypravěčem příběhu a Františkovým přítelem, ho přivádí k duchovnímu životu. Skládá dobrovolně slib chudoby a odchází z domu i se svým přítelem. Zakládá františkánský řád, ale brzy je zklamán hamižností některých svých stoupenců a odchází do hor jako poustevník. Teprve těsně před smrtí se vrací do svého rodiště.Rozsah a obsah: Románový životopis italského světce Františka z Assisi, renesančního básníka a zakladatele františkánského řádu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036518
Celkem rezervací: 0

Autor představuje svědce jako syna bohatého soukeníka, který celý svůj dosavadní život prožil v přepychu a radovánkách. Teprve těžká nemoc a setkání s potulným žebrákem, který je vypravěčem příběhu a Františkovým přítelem, ho přivádí k duchovnímu životu. Skládá dobrovolně slib chudoby a odchází z domu i se svým přítelem. Zakládá františkánský řád, ale brzy je zklamán hamižností některých svých stoupenců a odchází do hor jako poustevník. Teprve těsně před smrtí se vrací do svého rodiště.

Románový životopis italského světce Františka z Assisi, renesančního básníka a zakladatele františkánského řádu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.